Turizme Teşvik Kanunu’nun bir kısmı mecliste kabul edildi

Turizme Teşvik Kanunu’nun bir kısmı mecliste kabul edildi

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Turizme Teşvik Kanunu’nun bir kısmı mecliste kabul edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandeminin etkilerinin silinmesi ve havaların ısınması ile birlikte turizm sektörünü canlandırmak için AK Parti Milletvekili Atay Uslu’nun ve diğer milletvekillerinin imzası ve onayını taşıyan Turizmi Teşvik Kanunu için yapılan meclis görüşmelerinde bazı maddelerin meclisten onaylanarak geçtiği öğrenildi. Diğer maddeler için ise bu süreçte görüşmelerin devam ettiği belirlendi.


Turizm Sektörünü Hareketlendirecek Yeni Maddeler Geliyor!

Komisyon tarafından kabul edilen kanunun detaylarına bakıldığı zaman Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından detaylarına bakılan ve uygun görülen alanlarda turizm hizmet yönetim birliklerinin kurulması amaçlanıyor. Bu süreçte özel sektöründe katkıları göz ardı edilmeyecek.

Turizm hizmetleri yönetim birliklerinin kurulmasının ardından Hazine ve devlete ait olan taşınmazlar, turizmin korunmasının bildirildiği alanlar ve Cumhurbaşkanlığı kararı ile tespit edilen bölgeleri içerisinde barındıracağı belirtildi.

Bölgelerin doğal, tarihi ve arkeolojik özellikleri göz önünde bulundurularak bir çalışma yapılması bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirlenen bu bölgeler sonrasında bütüncül ve koruyucu bir anlayış geliştirileceği belirtildi. Turizm sektörünün canlandırılması için aynı zamanda konaklama ve plaj işletmelerinin belgelendirilmesi ve böylece daha koruyucu bir sistemin belirlenmesi bekleniyor. Turizm bölgelerinde işyeri açma ve çalışma ruhsatı bulunan işyerlerinin Bakanlıktan bir yıl içerisinde turizm belgeleri almaları zorunlu hale getirilecek aksi takdirde bir çalışma yapma ve faaliyete devam etmeleri pek mümkün olmayacak.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir