DOLAR

8,1045

-0.05%
EURO

9,7078

0.05%
ALTIN(gr)

454,79

-0,01%%
BİST 100

1.378,37

0.18%
Tüketici Ramazan Kolilerinde Kaliteli Markalar Görmek İstiyor

Tüketici Ramazan Kolilerinde Kaliteli Markalar Görmek İstiyor

ABONE OL
1 Nisan 2021 19:17
Tüketici Ramazan Kolilerinde Kaliteli Markalar Görmek İstiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılan araştırmalara göre tüketici ramazan kolisi için ortalama 75 TL bütçe ayıracağını belirtirken kolinin içinde bulunan ürünlerin bilindik ve kaliteli marka olmasını istiyor.


Avansas.com açıklamasına göre, ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte marketler ve e-ticaret siteleri, ramazan kolilerini hazırlamaya başladı. Avansas ise bu dönemde birçok alternatif arasında kalan müşterilerin koli tercihindeki satın alma davranışlarını araştırdı.

Türkiye’nin 81 ilinden 2 bin kişinin üzerinde müşterinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmaya göre, tüketici tercihindeki en belirleyici kriter, koli içeriğinin bilindik ve kaliteli markalardan oluşması oldu. İş yerlerinin yüzde 71’i koli içerisinde yer alan ürünlerin bu özelliklerde olması gerektiğini düşünüyor.

Ürün çeşitliliğine önem veren tüketiciler, satın alacakları erzak paketinde mutlaka yer alması gereken 15 ürün arasında çay, sıvı yağ, pirinç, makarna, şeker, salça, un, bulgur, mercimek, zeytin, fasulye, tuz, arpa şehriye, hurma ve Türk kahvesini sıraladı.– Ramazan kolisi için ortalama 75 TL bütçe ayrılıyor

Araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 60’ı orta boyuttaki ramazan kolilerini tercih ettiklerini belirtirken, iş yerleri 2021 yılında bir ramazan kolisi için ortalama 75 TL bütçe ayırmayı öngörüyor.

Ayrıca, iş yerlerinin yüzde 35’i ramazan ayında çalışanlarına veya ihtiyaç sahiplerine ramazan kolisi yardımı yapmayı planlıyor. Koli dağıtma potansiyeli olanların yüzde 53’ü hazır koli dağıtmayı düşünürken, yüzde 47’si koliyi kendilerinin hazırlayacağını belirtiyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.