TSKB Şirketinin Hacmi 58 Milyar Lirayı Geçti

TSKB Şirketinin Hacmi 58 Milyar Lirayı Geçti

TSKB ( Türk Sınai Kalkınma Bankası ) şirketinin finansal verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre şirket hacmi 58 Milyar Lirayı Geçti.

ABONE OL
4 Mayıs 2021 09:10
TSKB Şirketinin Hacmi 58 Milyar Lirayı Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TSKB ( Türk Sınai Kalkınma Bankası ) şirketinin finansal verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre şirket hacmi 58 Milyar Lirayı Geçti.


TSKB, 2021 yılının ilk üç ayına dair şirketin finansal istatistiklerini açıkladı. Açıklanan verilere şirketin toplam büyüklüğü 58 milyar lirayı geçmeyi başardı. Buna göre şirket üç ayda yüzde 24’lük büyüme gerçekleştirdi. Ayrıca bankanın kredi portföyü de yüzde 29 büyüme ile 44 milyar liraya ulaştı.

Bankanın Ocak – Şubat – Mart aylarına dair net kârı da açıklandı. Açıklanan verilere göre banka bu üç ayda 226 milyon lira net kâr elde etti.

Daha önce Superwomen 2020 listesinde yer alan 13 iş kadınından biri seçilen bankanın genel müdürü Ece Börü, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı.“Aşılanmayla ilgili umut vadeden gelişmeler ve küresel toparlanmaya bağlı olarak 2021 yılına kredi talebinde canlanma ile başladık. 2021-2025 yılları arasında SKA bağlantılı kredilerin toplam portföy içerisindeki oranını %90 seviyesi üzerinde tutma hedefimizle ülkemizin sürdürülebilir ve kapsayıcı kalkınması için yarattığımız katma değeri daha da artıracağız.

2020 yıl sonu itibariyle BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına (SKA) yönelik çevre, yenilenebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği, kadın istihdamı ve gelişmekte olan bölge yatırımlarıyla pozitif çevresel ve sosyal etki yaratan projeleri finanse etmeye devam ettik. 2021-2025 yılları arasında SKA bağlantılı kredilerin toplam portföy içerisindeki oranını %90 seviyesi üzerinde tutma hedefimizle ülkemizin sürdürülebilir ve kapsayıcı kalkınması için yarattığımız katma değeri daha da artıracağız.

2021 yılına 350 milyon dolar büyüklüğündeki 5 yıl vadeli sürdürülebilir Eurobond ihracımızla başladık. Türk finans sektöründe yılın ilk ihracı olan bu işlemimize yatırımcılardan 6 kat talep geldi. Bu talebin üçte birinin ÇSY kriterlerini dikkate alan yatırımcılara ait olduğunun altını çizmek isterim. İhraçtan elde edilen fonlar bankamızın Sürdürülebilir Finansman Çerçevesi’ne uygun projelere aktarılacak. Böylelikle 2016 yılında Türkiye’nin ilk yeşil/sürdürülebilir tahviliyle adım attığımız bu yolda üçüncü ihracımızı başarıyla gerçekleştirmekten ve ülkemizin geleceğine dönük yatırımlara ilave kaynak yaratmaktan dolayı mutluyuz.”

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir