Toplu taşıma virüs yayıyor

Toplu taşıma virüs yayıyor

ABONE OL
31 Mart 2021 14:28
Toplu taşıma virüs yayıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde toplu taşımadan dolayı virüs yayılımları devam ediliyor. Okullar açıldığı zamanlarda çok daha aktif kullanılan toplu taşımada hiçbir denetim yapılmıyor. Özellikle tamamen kapalı olan ve havalandırma imkanı olmayan metrolarda rutin temizlik yapılsa da maalesef virüsün yayılmasına engel olunamıyor. Samsun’da virüsün yayılmasında en büyük etken tıka basa çalışan toplu taşım araçları oldu.


İSTANBUL’DA GEREKLİ DENETİM YAPILMIYOR

Toplu taşıma da özellikle özel halk otobüsleri, minibüs, dolmuşlarda ekipler denetimlerini çok daha sık yapmalılar! Kalabalıktan dolayı kapı açık dahi giden minibüslerden dolayı virüs yayılmaya devam ediyor. Bunların hepsinin haricinde belediyelerin almadığı önlemlerde virüsün yayılmasına sebep oluyor. İstanbul’da metrobüs, metro ve otobüs seferleri çok daha seyrek olmaya başladı. Metro kullanılması için kaldırılan onlarca otobüsün yerine herhangi bir hat koyulmadı.

VİRÜS TOPLU TAŞIMAYLA YAYILIYOR

Özellikle mesai saatlerinde tıka basa olan metrobüs duraklarına hiçbir önlem alınamıyor. Yolcuların çok seyrek olan metrobüs otobüslerini beklemesi sonucunda hem duraklarda hem de otobüslerde kalabalık meydana geliyor. Toplu taşıma metrobüs başta olmak üzere tüm alanlarda virüsün yayılmasındaki en büyük etkendir.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.