TMO patates ve soğan alımlarına kısıtlama getirilmeyecek

TMO patates ve soğan alımlarına kısıtlama getirilmeyecek

ABONE OL
11 Nisan 2021 21:06
TMO patates ve soğan alımlarına kısıtlama getirilmeyecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TMO tarafından patates ve soğan alımlarının gerçekleştirilmesi için tüm çalışmaların başlatıldığını duyurmuştu. Bunun ardından Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından konu hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre patates ve soğan alımları için herhangi bir sınırlamanın getirilmeyeceğinin altı özellikle çizildi.


Koronavirüs salgını nedeniyle restoran ve otel gibi işletmelerde patates ve soğan tüketiminin ve dolayısıyla talebin giderek daraldığı belirlendi. Bu durumda stoklar giderek yükselmeye başladı. Fiyatlar ise üreticilerin aleyhine olacak şekilde düşmesine neden oldu. Çiftçinin uzun süredir yaşamış olduğu mağduriyetlere bir yenisinin daha eklenmesinin engellenmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni bir çalışmanın yapılmasına karar verildi. Özellikle bu dönemde 81 ilde geçerli olmak üzere valilikler tarafından belirlenen ihtiyaç sahipleri için patates ve soğan dağıtımının gerçekleştirilmesine karar verildi.

Patates ve Soğan Alımlarında Sınır Olmayacak!

TMO tarafından patates ve soğan alımları için herhangi bir miktar sınırlamasının olmadığının altı da özellikle çizilmiş oldu. TMO tarafından çiftçilerden alımın yapılacağı belirtildi. Bunun üzerine alınan patates ve soğanların ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılması için gerekli çalışmaların yapılacağı belirtildi. Dağıtımı yapılacak olan patates ve soğanlar için ise herhangi bir bedel alınmayacağının altı özellikle çizildi. Bu durum hem vatandaşlar için hem de çiftçiler için olumlu bir gelişme olarak yorumlandı.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir