THY Hisselerinin Hedef Fiyatı Arttırıldı

THY Hisselerinin Hedef Fiyatı Arttırıldı

THY hisselerinin hedef fiyatı, aracı kuruluş Oyak yatırım tarafından 16 liradan 16,50 liraya çıkarıldı. Aracı kuruluş tavsiyesini korumaya devam etti.

ABONE OL
5 Mayıs 2021 10:26
THY Hisselerinin Hedef Fiyatı Arttırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

THY hisselerinin hedef fiyatı, aracı kuruluş Oyak yatırım tarafından 16 liradan 16,50 liraya çıkarıldı. Aracı kuruluş tavsiyesini korumaya devam etti.


Türk Hava Yolları hisse senedi çizdiği olumlu imajı sayesinde önerilmeye devam ediyor. Şirket hissesi THYAO, aracı kuruluş Oyak Yatırım tarafından ‘endekse paralel getiri’ tavsiyesi ile birlikte hedef fiyatını 16,50 liraya yükseltti.

Oyak Yatırım tarafından yapılan hisse analizi şu şekilde;

– Şirket FAVÖK rakamı olarak beklentilerin yüzde 11 altında kaldı. Fakat açıklanan 438 milyon liralık net kâr ile beklentilerin üzerine çıkmayı başardı.
– Şirket tarafından açıklanan yıllık gelir 13.3 milyar lira olurken, FAVÖK 2.6 milyar lira olarak açıklandı.
– Şirketin bu denli yüksek kâr açıklamasında en büyük etken ise pozitif vergi ve olumlu yönetim anlayışı oldu.
– Şirketin gelirleri dolar bazında ise düşüş yaşadı. Yıllık bazda yüzde 29 daha az gelir açıklandı.
– THY bünyesinde yolcu gelirlerinde yüzde 55’lik azalma görülürken, teknik gelirler yüzde 17 ve kargo gelirleri yüzde 77 artış gösterdi. Yolcu gelirlerinde yaşanan düşüşün sebebi ise covid-19 kapsamında alınan kısıtlamalar olarak biliniyor.Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir