Thodex Sahibinin Yurtdışına Çıktığı İddiaları Doğru mu?

Thodex Sahibinin Yurtdışına Çıktığı İddiaları Doğru mu?

ABONE OL
22 Nisan 2021 13:04
Thodex Sahibinin Yurtdışına Çıktığı İddiaları Doğru mu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dün yaşanan ve tüm Türkiye’nin konuşmaya devam ettiği Thodex olayında yeni gelişmeler var. İddialara göre Thodex sahibi Faruk Fatih Özer dün uçakla yurtdışına çıkmış durumda. Elbette bu somut bir şekilde kanıtlanmamış olsa da ünlü ismin sosyal medya hesaplarını birer birer kapatıp gizliye alması akıllardaki şüpheleri güçlendiriyor. İnsanlar sosyal medyadan tepkilerini dillendirmeye devam ederken birçok kişi artık paralarını almaktan ümidini kestiğini belirtmekte. Buna ek olarak borsa kullanıma geri açılsa bile bu süreçte düşen varlıklar sonucunda yapılan zararlar neticesinde yine büyük bir kayıp oluşacaktır.


Olaydan Bir Gün Önce Yurtdışına Çıktı!

Savcılığın Faruk Fatih Özer’i ifadeye polis kanalıyla çağırmasıyla birlikte POLNET’ten yapılan kontrollerde 20/04/2021 tarihinde saat 17:57’de İstanbul Havalimanı’ndan çıkış yaptığının tespit edildiği belirtiliyor. İddiayı ortaya atan Avukat Oğuz Evren Kılıç “Thodex kapanmadan önce 400 bin kullanıcıya sahipti. Bunların 391 bini aktif olarak işlem yapıyordu. Aylık olarak 8-13 milyar dolar arasında işlem hacmine sahipti. Türkiye’nin en büyük 3’üncü kripto para borsasıydı.” açıklamasında bulundu.

“Kaçırılan Tutar 2-10 Milyar Dolar Arasında”

Avukat Oğuz Evren Kılıç kaçırılan tutarın tahmini olarak 2-10 milyar dolara arasında olabileceğini dile getirip ekledi:

“Tahmini olarak 2 ile 10 milyar dolar arasında parayı alıp yurt dışına kaçmış olabilir. Miktarı tahmin etmek çok net değil, soruşturma neticesinde rakamlar netleşecektir”Birçok televizyon ve haber kanalına röportajlar veren Thodex sahibi şu anda ülkenin odağı konumunda. Yaklaşık 400 bin civarı bir kripto para yatırımcısına ev sahipliği yapılan platformdan yapılan vurgun neticesinde on binlerce mağdur oluşmuş vaziyette. Mağdurların bu noktada yapması gereken ise ifade vermek olarak nitelendiriliyor. Olayla ilgili yeni gelişmeler çıktığında haberdar olmak için bizleri takipte kalabilirsiniz.

Bitfinex Borsası Bu 7 Altcoin Birimini Delist Etme Kararı Aldı

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.