Thodex kurucusunun hesaplarına devlet el koydu

Thodex kurucusunun hesaplarına devlet el koydu

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Thodex kurucusunun hesaplarına devlet el koydu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerde Thodex kurucusu tarafından gerçekleştirilen büyük vurgun sonrasında binlerce mağdurun olduğu ve 2 milyar dolarlık bir kaybın yaşandığı ifade edilmişti. Thodex kurucusu olan Faruk Fatih Özer’in bu parayla birlikte yurt dışına çıktığı tespit edildi.


Yaşanan mağduriyetin giderilip giderilmeyeceğine yönelik soru işaretleri devam ediyor. Bu konu hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Thodex kurucusu olan Fatih Faruk Özer’in kırmızı bültenle aranması ve kaçmış olduğu Arnavutluk tarafından iadesinin yapılması konusunda birtakım işlemlerin yapıldığının altı çizildi.

El Konulan Ara Miktarı Belli Oldu

Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde Thodex kurucusunun büyük vurgun sonrasında bankalardaki parasına da el konulduğu belirtildi. Üç ayrı bankada hesaplarının olduğu belirlendi. Hesaplarında el konulan para miktarı ise 31 milyon lira olarak açıklandı.

Yapılan incelemeler sonrasında 61 farklı bölgede Thodex operasyonlarının yürütüldüğü belirlenmişti. Bunun ardından Özer’in kaçtığı ülkenin ise Arnavutluk olduğu ifade edildi. Bu süreçte Arnavutluk’tan iadesinin gerçekleştirilmesi için önce kırmızı bültenle arama emrinin çıkarıldığı ardından bölgenin güvenlik güçleri ile iletişime geçildiği belirtilmiş oldu.Türkiye’de şimdiye kadar yapılan çalışmalar çerçevesinde düzenlenen operasyonlarda toplam 62 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Süreç hakkında yürütülen operasyonlar devam ediyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.