Thodex kurucusu hazırladığı paralel sistemle büyük vurgun yapmış!

Thodex kurucusu hazırladığı paralel sistemle büyük vurgun yapmış!

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Thodex kurucusu hazırladığı paralel sistemle büyük vurgun yapmış!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük bir akım haline gelen kripto para borsasında yaşanan büyük vurgun yatırımcıların büyük bir kısmının büyük zararlar almasına neden oldu. Thodex isimli kripto para borsasında yaşanan para skandalının ardından yaşanan büyük vurgunun nasıl gerçekleştirildiğine dair detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.


Şirketin kurucusu Fatih Özer ise bu süreçte beraberinde götürdüğü 2 milyar lira ile birlikte yurtdışına kaçmıştı. Hakkında emniyet tarafından operasyonlar yürütülürken büyük vurgunu nasıl yaptığı konusu da merak ediliyor.

Paralel Sistemle Yatırımcıları Zarara Uğratmış

12

Fatih Özer’in bu süreçte şirkette kurduğu bilgisayar sistemleri üzerinden kendi arayüzü üzerinden yatırımcıların varlığı varmış gibi gösterdiği belirlendi. Bu sistemle yatırımcıları kandıracak pek çok işlemin yapıldığı belirlendi. Bu sisteme ise paralel sistem adı veriliyor. Daha önce benzer sistemle çeşitli vurgunların yapıldığı belirlenmişti. Uzan Grubu’nun da bir dönem İmar Bankası için benzer bir yol izlediği ortaya çıkmıştı. Bu sayede yatırımcılardan herhangi bir maliyet sağlamadan para topladığı belirtiliyor.Konu tarafından bir inceleme yapıldığı belirlendi. Bu inceleme sonrasında şirkette kurulan bir paralel bilgisayar sistemi sayesinde coin almak için para yatıran yatırımcıların aslında hiç coin almadan almış gibi gösterdikleri belirlendi. Bu sahte işlem sayesinde kullanıcılar paralarının değerlendiğini düşünüyorlar ancak sanıldığı gibi olmuyor. Dolandırıcılığın ise paralel sistem aracılığı ile gerçekleştirildiği belirlendi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir