Tether 1 Milyar Dolarlık USDT Bastı

Tether 1 Milyar Dolarlık USDT Bastı

Whale Alert tarafından paylaşılan bilgiye göre Tether Treasury iki parça şekilde 1 Milyar dolar değerinde USDT bastı. Blockchain izleme sistemi olan Whale Alert Twitter üzerinden duyurdu.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Tether 1 Milyar Dolarlık USDT Bastı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Whale Alert tarafından paylaşılan bilgiye göre Tether Treasury iki parça şekilde 1 Milyar dolar değerinde USDT bastı. Blockchain izleme sistemi olan Whale Alert Twitter üzerinden duyurdu


Basılan Miktarın Piyasalara Etkisi Merak Ediliyor

USDT basımı genellikle Bitcoin fiyatında yaşanacak olumlu hareketlere işaret olarak görülüyor. Whale Alert tarafından iki ayrı Tweet paylaşıldı. Paylaşımlarda Tether Treasury tarafından 2 kez 500’er milyon dolar şeklinde olacak şekilde toplam 1 Milyar dolar değerinde USDT basıldığı görülüyor.

Tether USDT Basti

Yapılan işlemin bugün 18:39:39 UTC saatinde yani Türkiye saatiyle 21:42’de yapıldığı görülüyor. Piyasalara bu işlemin ne tepki vereceği ön görülemiyor olsa da Bitcoin’in bugün yaşamış olduğu yükselişi desteklemesi bekleniyor.Tether Arzı Artıyor

Tether sabit bir değere sahip olan stabil coindir. Kullanıcılar borsalarda USD paritesiyle yaptığı takaslar için genellikle USDT’yi kullanıyor. Sabit değeri sayesinde piyasa dalgalanmalarından etkilenmeyen Tether ABD dolarına sabitlendiği için yatırımcıları etkilemiyor. Farklı borsaların oluşturduğu USDT benzeri stabil coinler olsa da dünya genelinde en fazla kullanılan seçenek USDT olmaya devam ediyor. Toplam dolaşan arzı 51 Milyar dolar olan USDT’nin piyasaların büyümesiyle birlikte artmaya devam etmesi bekleniyor. Son 24 saatte ise yaklaşık 98 Milyar dolar değerinde USDT işlemi yapıldığı görülüyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.