Telekom’da ’emekliliğe zorlama’ iddiası kafaları karıştırdı
  • ekoayrıntı
  • Gündem
  • Telekom’da ’emekliliğe zorlama’ iddiası kafaları karıştırdı

Telekom’da ’emekliliğe zorlama’ iddiası kafaları karıştırdı

ABONE OL
6 Nisan 2021 07:58
Telekom’da ’emekliliğe zorlama’ iddiası kafaları karıştırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Telekom bir süredir yeniden yapılandırma adı altında yeni kadrolar açmak için harekete geçti. Ancak yeniden yapılandırma eski çalışanları zor durumda bırakmaya devam ediyor. Yeni kadroların açılması için eski çalışanların emekliliğe zorlanması yönünde karar alan ve uygulamaya geçen Telekom’un yeni bir tartışmayı gündeme taşıdığı ifade edildi.


Elektrik Mühendisleri Odası tarafından Türk Telekom üzerinden yeniden yapılandırma çalışmalarının eski kadroyu emekliliğe zorladığı gerekçesi ile yeni bir tartışmanın fitilini ateşlediği belirlendi. Kurumsal olarak var olan hafızanın silinmesi için birtakım algı çalışmalarının yürütüldüğü iddia edildi. Elektrik Mühendisleri Odası tarafından konu hakkında yazılı bir açıklama yapıldığı belirlendi.

Deneyimli Kadrolar için Yolun Sonu Göründü

Türk Telekom’un yeniden yapılandırma sürecinin sanıldığı gibi gelişime ve büyümeye odaklı bir süreç olmadığı ifade edildi. Yeniden yapılandırma için yurtdışında hizmet veren bazı firmalardan öncelikli olarak danışmanlık alındığı belirtildi. Büyük paralar ve anlaşmalar karşılığında alınan danışmanlık hizmetinin ise eski yönetim kadrolarında bir sarsıntı olarak kendisini göstermeye başladığı ifade edildi. Batının sisteminin benimsenmesi kadrolar arasında huzursuzluğa neden oldu. Alınan danışmanlık hizmetinin onaylanmadığı ifade edilirken bu durum bir huzursuzluk silsilesi olarak görüldü.

Türk Telekom üzerinden gelen tartışmalar sonrasında özelleştirme sürecinin başlamasının ardından yönetim kadrolarında sürekli bir değişimin olduğu ve bu durumun faturasının özellikle çalışanlar tarafından ödendiği bir kez daha dile getirildi. Ortaya çıkan huzursuzluğun nasıl çözülebileceği ise merak konusu oldu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.