Telegram Üzerinden Bitcoin Çalan Çeteye Dikkat!

Telegram Üzerinden Bitcoin Çalan Çeteye Dikkat!

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Telegram Üzerinden Bitcoin Çalan Çeteye Dikkat!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Platformun gizlilik özelliğini kullanan hacker grubu Telegram üzerinden kullanıcıların Bitcoin ve diğer kripto paralarını çalmaya başladılar. Özellikle sektöre yeni atılan ve bedavadan kripto para almak isteyen kişilerin hedeflendiği bu saldırılarda şimdiye kadar yarım milyon doları aşan varlığın çalındığı bildirildi. Mağdurlar arasında ülkemizden de kullanıcıların olması olayın oldukça geniş bir kitleye isabet ettiğini gösteriyor.


Avast Bitcoin Çalan Çeteyi Tespit Etti

Siber güvenlik şirketi Avast yayımladığı bir raporda kullanıcılara ait Bitcoin çalan çeteyi tespit ettiğini duyurdu. “HackBoss: Telegram Aracığıyla Yayılan Kripto Para Hırsızlığı Yapan Kötü Amaçlı Yazılım” olarak paylaşılan yazıda hackerların bilgisayara nasıl sızdıklarına da yer verildi.

Telegram Bitcoin Hirsizligi

Oldukça basit bir tasarıma sahip olan bu yazılımı bilgisayarınıza indirdiğiniz andan itibaren arka planda çalışmaya başlamakta. Bu yüzden de kullanıcılar bilgisayarları üzerinden herhangi bir borsaya girdiklerinde program şifrelerini tespit edip kripto paraları kötü niyetli kişilerin cüzdanlarına aktarıyor. Bu zamana kadar yüzlerce kişiyi bu şekilde ağına düşüren bilgisayar korsanlarının kimliği ise henüz tespit edilebilmiş değil. Ancak bu tarz olaylara karşı kendinizi korumak için kesinlikle 3. parti bir yazılımı bilgisayarınıza kurmamanız gerekiyor. Aksi taktirde sizler de birikimlerinizi bir anda bilgisayar korsanlarına kaptırabilirsiniz. Bunun geri dönüşü ise oldukça zor olacaktır.Bitcoin 61.000 Dolar Desteğini Korumak İçin Çabalıyor


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir