Teknosa İlk Çeyrek İçin 2,4 Milyon Lira Kâr Açıkladı

Teknosa İlk Çeyrek İçin 2,4 Milyon Lira Kâr Açıkladı

Teknoloji ürünleri satış şirketi Teknosa, 2021 senesinin ilk çeyreği için pandemi koşullarına rağmen 2,4 milyon liralık net kâr açıkladı.

ABONE OL
30 Nisan 2021 11:22
Teknosa İlk Çeyrek İçin 2,4 Milyon Lira Kâr Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknoloji ürünleri satış şirketi Teknosa, 2021 senesinin ilk çeyreği için pandemi koşullarına rağmen 2,4 milyon liralık net kâr açıkladı.


Sabancı Holding’in iştiraklerinden biri olan Teknosa, salgından dolayı oluşan pandemi koşullarına rağmen geçen yıl olduğu gibi başarılı finansal sonuçlara ulaşmayı başardı. 2020 senesinde net kâr rekoru kıran Teknosa, bu senenin ilk çeyreği için 2,4 milyon lira net kâr açıklaması ile birlikte gelecek için olumlu sinyaller vermeye devam etti. Ayrıca 2,4 milyon lira son yedi senenin en yüksek ilk çeyrek kârı olarak da kayıtlara geçti.

İlk çeyrek için bakıldığında Teknosa mağazalarında 23 gün boyunca sokağa çıkma kısıtlamalarından dolayı kapalı kalmıştı. Ayrıca Teknosa e-ticaret verilerine göre yüzde 80’lik büyüme kaydederek, 202,4 milyon TL ciro yaptı.

Üst üste gelen finansal başarıların ardından Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, şu açıklamalarda bulundu:Pandemiye rağmen 2020 yılını rekor performansla kapattık. Bu yılın ilk çeyreğinde de bugüne kadar müşteri odaklı dönüşüm ve dijitalleşmeye yaptığımız yatırımlar sonucu başarılı bir performans elde ettik. Türkiye geneli ve il bazındaki sokağa çıkma yasakları dikkate alındığında mağazalarımız yaklaşık 23 gün kapalı olmasına rağmen güçlü büyümemizi sürdürdük. Geçen yıl başlayan evde yaşama bağlı satın alma trendi bu yılın ilk çeyreğinde de devam etti.

Biz de her an, her yerde müşterilerimizin artan teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak, keyifli bir alışveriş ve kapsamlı deneyim ortamı sunmak amacıyla aksiyonlar aldık. Çalışmalarımızı yapay zeka algoritmalarından yararlanarak, akıllı, geleceği tahmin eden veriye dayalı bir sistem ile yönetiyoruz. Veriye dayalı iş modelimiz sayesinde müşterilerimizin beklentilerini hızlı anlama ve buna uygun özel hizmet ve öneri sunma konusunda hızlı hareket edebiliyoruz. Operasyonel mükemmellik adına süreçlerimizi müşteri odaklı şekilde iyileştirmeye devam edeceğiz.

Türkiye’de sektördeki öncülüğümüzü yeni bir iş modeli ile pekiştiriyoruz. Teknosa bünyesinde, teknolojiyi odağına alan eşsiz bir pazaryeri modelini hayata geçireceğiz. Farklı, ilkleri içinde barındıran ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını en kapsamlı şekilde adresleyecek bir pazaryeri tasarlıyoruz. Pazaryerimiz, Teknosa’nın mağazacılık ve çevrimiçi kanallardaki mevcut güçlü yetkinliklerinin üzerine ek bir kas olarak inşa edilecek ve tüm iş hacmimizi büyütecek. 2021 yılının son çeyreğinde pazaryerimizin ilk fazını tüketicilerimizle buluşturmayı planlıyoruz.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir