Teknoloji Şirketlerinin Desteğiyle Bitcoin Yükselişe Geçti

Teknoloji Şirketlerinin Desteğiyle Bitcoin Yükselişe Geçti

ABONE OL
28 Mart 2021 21:08
Teknoloji Şirketlerinin Desteğiyle Bitcoin Yükselişe Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitcoin ve diğer kripto paralar piyasada en çok değer gören sanal para içerisine girmeyi başardı. Son dönemlerde ise gerek bireylerin gerekse teknoloji şirketlerinin kripto parası almasıyla da yükselişe geçmeye başladı. Güncel habere göre de Meitu yaklaşık 40 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum kripto parası aldığını açıklayınca da yukarı yönlü yükselişe geçti. Bitcoin 54 bin dolar sınırına doğru tırmanmaya devam ediyor.


Bitcoin ve Kripto Paralarda Yükseliş Devam Ediyor

ABD merkezli mobil yazılım hizmeti sunan MicroStrategy teknoloji şirketi, geçtiğimiz günlerde kripto para alımı yapmıştı. Kripto paralara büyük miktarda yatırım desteği sunan şirket, bu paraların yukarı yönlü ivme kazanmasına sebebiyet verdi. Bu haber üzerine Çin merkezli teknoloji şirketi olan Meitu’da geçtiğimiz günlerde kripto parası için büyük bir yatırım desteği sundu. 40 milyon dolarlık desteğiyle de yükseliş devam ediyor.

Meitu’dan yapılan resmi verilere göre, 22 milyon 100 bin dolar civarında 379,12 Bitcoin ile 17 milyon 900 bin dolar tutarında 15 bin Ethereum satın alındı. Bu verilere göre büyük yatırım alan kripto para piyasası bu hafta içinde de yükselişe devam edecek.

BİTCOİN’İN FİYATI YÜZDE 6,71 ARTTISon 24 saat içinde 49 bin 508,38 ve 53 bin 993,39 dolar arasında Bitcoin dalgalanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda 48 bin doların altına düşen Bitcoin, bu hafta yatırımcıların ve şirketlerin desteğiyle tarihi zirvesine doğru yol alıyor. Bu hafta içerisinde de dalgalanma devam edecek.

Kripto para türlerinden en yüksek değer gören ikinci para ise Ethereum da son 24 saatte yüzde 6,96 artışla 1.843,87 dolara yükselişini gerçekleştird.. Piyasa hacimleri ise 1,6 trilyon dolara yükselmiş oldu.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.