TBMM’den 1500 liralık destek ödemesi çıktı

TBMM’den 1500 liralık destek ödemesi çıktı

ABONE OL
9 Nisan 2021 10:37
TBMM’den 1500 liralık destek ödemesi çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dün itibariyle TBMM’den pek çok düzenlemenin içerisinde bulunduğu bir torba yasa teklifinin geçtiği belirlendi. Bu yeni torba yasanın detayları da merak konusu oldu. Teklifin içerisinde bazı detaylar yer alıyordu. Pandemi nedeniyle uzun bir zamandır kafe ve restoran çalışanlarının da maddi açıdan zor zamanlar yaşadıkları göz önünde bulunduruldu. Bu kişilere yönelik verilecek olan destek ödemesi en çok dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyordu.


Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında yeme içme sektöründe görev yapan aktif 537 bin kişinin olduğu belirlendi. Kısa çalışma ödeneğinden yararlananların bu süreçten çıkarılmalarının ardından hala destek alamayan 282 bin çalışanın olduğu tespit edildi.

1500 Lira Ödeme Yapılacak!

Yapılan düzenlemenin detaylarına bakıldığı zaman sonrasında yeni ödemelerin yapılmasına karar verildi. Bu destek ödemeleri yeme içme sektöründe çalışanlar için gerçekleştirilecek. Aynı zamanda sektörün daha fazla desteklenmesi için sona eren kısa çalışma ödeneğinin uzatılması da gelen talepler arasında yer alıyor.

Yeme içme sektöründe çalışanlar için Nisan ve Mayıs aylarında geçerli olmak üzere 1500 liralık destek ödemesinin yapılması bekleniyor. Yakın zamanda başvuruların ve destek ödemelerinin nasıl yapılacağı konusunda gerekli detayların sektör çalışanları ile paylaşılması bekleniyor. Yapılan düzenleme ve destek ödemesi ile birlikte kısa sürede desteklerin çalışanlara derin bir nefes aldıracağı düşünülüyor.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.