TBMM Yeni Bir Bitcoin ve Kripto Para Raporu Yayınladı

TBMM Yeni Bir Bitcoin ve Kripto Para Raporu Yayınladı

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
TBMM Yeni Bir Bitcoin ve Kripto Para Raporu Yayınladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyet tarafından yayımlanan bir habere göre TBMM’nin Bitcoin ve kripto paralar hakkında yeni bir rapor hazırladığı ortaya çıktı. TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı tarafından hazırlanan bu raporda ise kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli detaylar yer alıyor.


“Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri” adıyla hazırlanan bu raporda en dikkat çeken kısım kripto paraların alternatif bir finans sistemi olarak gösterilmesi oldu:

“Bitcoin ve altcoinlerin alternatif para birimine karşılık gelmesi ve herhangi bir otoriteye bağlı olmaması, kara para aklanması ve yasadışı işlemlerde kullanılması gibi eleştirileri beraberinde getirse de mevcut koşullarda dijital para olgusunun varlığı bir tarihsel birikimin başarı aşaması olarak görülmekte ve bu aşamaya ayak uydurmak için çalışmalar ve düzenlemeler yapıldığı bilinmektedir.”

Hazırlanan raporda Bitcoin hakkında da bilgilendirmeler yapılırken arkasındaki blockchain teknolojisinden övgüyle bahsedildi. İlerleyen zamanlar için umut verici olarak nitelendirilen bu teknoloji ülkemizde daha fazla alanda kullanılabilecek gibi duruyor. Buna ek olarak Bitcoin (BTC) için daha yakından takip edilmesi gerektiği de belirtildi. Bu sayede kripto para pazarından gelir elde etmenin mümkün olabileceği düşünülüyor:“Ülkemizin, Bitcoin’i izlemesinin uygun olacağı düşünülmektedir. Tüm riskler değerlendirilerek, teşvik edici düzenlemeler yapılırsa, Bitcoin pazarından gelir elde etmemiz de mümkün olabilecek.”


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir