Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Ödemeleri Başvurularını Uzattı

Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Ödemeleri Başvurularını Uzattı

ABONE OL
8 Mayıs 2021 15:54
Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Ödemeleri Başvurularını Uzattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçileri yakından ilgilendiren yeni bir açıklama yapıldı. Bir süredir devlet tarafından çiftçilere ödenen çeltik fark ödemeleri ile organik iyi tarım ödemeleri için başvuruların süresinin uzatıldığı belirlendi. Yapılacak destek ödemelerinden herkesin yararlanabilmesi için başvuru tarihlerinde uzatmaya gidildiği belirtildi.


23 2

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Toprak Mahsulleri Ofisinin çeltik alımına temmuz sonuna kadar devam etme kararı üzerine, çeltik fark ödemesi başvuru süresi için belgelerin teslim tarihi de 30 Temmuz’a kadar uzatıldı.Öte yandan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde uygulanan kısıtlamalar nedeniyle çiftçilerden gelen talep ve saha denetimi ile kontrollerde aksaklık yaşanmaması için organik tarım ve iyi tarım uygulamaları desteklerinde son başvuru tarihi 28 Mayıs oldu.

Söz konusu tebliğ, 1 Ocak 2020’den geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.