Tarım Bakanı Koruma Altına Alınan Toplam Ova Sayısını Açıkladı

Tarım Bakanı Koruma Altına Alınan Toplam Ova Sayısını Açıkladı

ABONE OL
8 Mayıs 2021 16:07
Tarım Bakanı Koruma Altına Alınan Toplam Ova Sayısını Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli son zamanlarda incelenen ve ardından koruma altına alınan ova sayısını açıkladı. Koruma alanı olarak belirlenen ova sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerken şimdilerde toplam ova sayısının 376’ya çıktığını belirtti. Koruma altına alınan ovaların toplam büyüklüğü ise 9 milyon hektar olarak belirlendi. Daha önce bu konuda belirlenmiş ve 2023 yılına kadar tamamlanmış olan hedeflerin tamamına ulaşıldığı ifade edildi.


25 1

Pakdemirli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, toprağın, gelecek için en değerli varlık olduğunu belirtti.

67 ildeki 61 yeni ovayı tarımsal üretim potansiyeli yüksek olduğu için tarımsal sit alanı ilan ettiklerini vurgulayan Pakdemirli, “Koruma altına alınan büyük ova sayısı 376’ya, korunan alan miktarı da 9 milyon hektara çıktı ve şimdiden 2023 hedefimize ulaşmış olduk. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.” değerlendirmesinde bulundu. 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.