Tam kapanmada e-ticaret sektöründe büyük artış bekleniyor

Tam kapanmada e-ticaret sektöründe büyük artış bekleniyor

ABONE OL
2 Mayıs 2021 22:23
Tam kapanmada e-ticaret sektöründe büyük artış bekleniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken tam kapanmanın uygulanma kararının verilmesi çeşitli dengelerin yeniden oluşmasına zemin hazırladı. Tam kapanma döneminin verimli bir şekilde değerlendirileceği sektörlerden birisi de e ticaret sektörü oldu. Salgın nedeniyle bayram ve anneler günü gibi önemli günlerin evde karşılanacak olması ve aynı zamanda alışverişlerin internet üzerinden yapılabilecek olması da e ticaret sektörü için son derece etkili olacak.


Anneler günü her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanıyor. Pandemi döneminde annelerini ve eşlerini mutlu etmek isteyen pek çok kişi hediye alışverişi yapıyor. Hediye alışverişi sürecinin ise bundan sonraki dönemde AVM’lerden fiziksel olarak yapılamayacağı belirlendi. Tam kapanma döneminde tüm alışverişler internet üzerinden online olarak yapılacak.

E-Ticaret Sektörü Büyük Pay Elde Edecek!

18

Anneler günü ve ardından gelecek olan bayram tatili için yapılacak alışverişlerin bu dönemde binlerce kişi tarafından internet üzerinden yapılması bekleniyor. Anneler günü için yapılacak alışverişler genel olarak mücevher, takı, aksesuar ve hazır giyim kategorilerinde dağılıyor.Daha önceki yıllarda gerçekleşen alışverişler göz önünde bulundurulduğu zaman sadece Anneler Günü için yapılan alışverişlerin perakende sektörüne yüzde 30 oranında bir katkıda bulunduğu ifade edildi. Bazı kategoriler için ise gerçekleştirilen katkı payının yüzde 100 olabileceği belirtildi. Bu yıl Anneler Günü ve bayram alışverişinin arka arkaya gelmesinin e ticaret sektörü için olumlu bir gelişme olduğu belirtildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir