Stok Akış Modelinin Mucidinden Bitcoin Açıklaması! Son Düşüşle İlgili Anlamlı Açıklama…

Stok Akış Modelinin Mucidinden Bitcoin Açıklaması! Son Düşüşle İlgili Anlamlı Açıklama…

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Stok Akış Modelinin Mucidinden Bitcoin Açıklaması! Son Düşüşle İlgili Anlamlı Açıklama…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Daha kısa bir süre önce 60 bin dolar üzerine çıkarak rekor kıran Bitcoin, kısa bir süre içerisinde 50 bin doların altına geriledi. Bazı uzmanlara göre bu boğa koşusuna rağmen hala koşu bitmedi. Kripto piyasalar hakkında son dakika gündemi oldukça yoğun. İşte tüm detaylar…


PlanB ve Bitcoin

Stok akış modelinin mucidi olan PlanB, eldeki verileri inceleyerek yapmış olduğu analiz sonucu için tespitler yaptı:

2017 yılında da Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra tekrar düşüş yaşamıştı ve yaklaşık %25 civarında yaşanan bu düşüşün ardından tekrar yükseliş trendi başlamıştı. Diğer taraftan bu dalgalı hareketlenmenin önceki dönüş zamanları ile tam anlamıyla uyumlu olmadığı da belirtiliyor. Yine de Bitcoin için bu tarz hareketler ve fiyat değişiklikleri 2012-2016 ve 2020’de gerçekleşti. Bunların haricinde 2013-2017 ve 2020-21 döneminde boğa piyasalarında benzer hareketler görüldü.

2018Finance Wallpapers One gold coin bitcoin close up 125236 22Bir önceki boğa koşusunda çok daha büyük bir makro boğa döngüsü arka planda, fiyatın hatırı sayılır biçimde geri çekilmesini devam ettirmişti. 2013 yılında da yukarıya doğru fiyat hareketi bir boğa koşusu ile gerçekleşmiş ve daha sonrasında Nisan ile Temmuz ayları arasında %75 civarında bir düşüş yaşanmıştı. Bu sürecin ardından Bitcoin 2014 yılında muazzam seviyede yukarı yönde kazançlar oluşturmaya devam etmişti.

Benzer bir durum 2017 yılının Eylül ayında da yaşanmıştı. Bitcoin önemli miktarda yükseliş yaşadıktan sonra %40 civarı bir düşüş yaşamış ve daha sonraki aylarda yükselişe geçerek piyasanın zirvesine ulaşmıştı.

PlanB tekrar aynı sürecin yaşanabileceğini ve beklentisinin bu yönde olduğunu belirtti.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.