DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Sosyal yardım desteği nasıl alınır? Az önce açıklandı

Sosyal yardım desteği nasıl alınır? Az önce açıklandı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklamada kronik hastalığı olan kişilere ve çocuğu olan ihtiyaç sahipleri dahil binlerce kişiye sosyal yardım desteği ödemesi yapılacağı açıklandı.

ABONE OL
25 Mart 2021 10:45
Sosyal yardım desteği nasıl alınır? Az önce açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sosyal medya hesabında ve aynı zamanda bakanlığın resmi web sitesinde yapılan açıklamaya göre sosyal yardım desteği ödemeleri başladı. 2.5 milyondan fazla kişiye 275 milyon lira ödeme yapılacak. Yapılacak olan ödeme için ilk işlemler internet üzerinden yapılacak. Kronik hastalara ve ihtiyaç sahiplerine yapılacak olan nakdi destek ödemesi 2 ayda bir yapılacak.


KRONİK HASTALARA 3 MİLYON TL DESTEK

Yapılan yazılı açıklamada çocuklu ihtiyaç sahiplerine değil, kronik hastalığı olan kişilere de ödeme yapılacağı dile getirildi. 2 aylık periyotlar şeklinde yapılacak sosyal yardım desteği ödemeleri alabilmek için belirli şartları yerine getirmek gerekiyor. Kronik hastalığı olan binlerce kişiye tam 3 milyon 188 bin TL ödeme yapılacak. Kronik hastalara yardım desteği bugün itibarıyla  başladı ve 29 Mart 2021 tarihine kadar devam edecek.

 

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.