Son İşlem Gününde Asya Borsaları Geriledi

Son İşlem Gününde Asya Borsaları Geriledi

Haftanın son işlem günü olan cuma gününde asya borsalarında satış ağırlıklı bir seyir izlendi.

ABONE OL
30 Nisan 2021 15:06
Son İşlem Gününde Asya Borsaları Geriledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haftanın son işlem günü olan cuma gününde Asya borsalarında satış ağırlıklı bir seyir izlendi.


Uzmanlar, aşılamanın yavaş olduğu Japonya’da, “dördüncü dalga” olarak belirtilen vaka sayılarında hızlı yükselişin sürdüğü ve salgın nedenli ölümlerin 10 bini aştığını ifade ederek, bu durumun bildirilen pozitif veri setine dair ülke ekonomisindeki toparlanmaya ilişkin belirsizlikleri fazlalaştırdığını vurguladı.

Diğer yandan ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükselişin de risk iştahını düşürdüğünü işaret eden uzmanlar, bütün bunların bölge pay piyasalarında satış baskısı yarattığını bildirdi.

Bu gelişmeler ile, Japonya’da sanayi üretiminin mart ayında yüzde 2,2 yükselerek beklentileri aşmasına ve PMI’nin (İmalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi) nisanda 53,6’ya çıkmasına ilişkin, Nikkei 225 endeksi yüzde 0,8 gerileyerek 28.813 puandan kapandı. Dolar/yen paritesi ise yüzde 0,2 değer düşüşü yaşayarak 108,8 seviyelerine geldi.Çin’de nisan ayı imalat sanayi PMI 51,1 ile tahminlere yetişemezken, hizmet sektörü PMI verisi de 56,3’ten 54,9’a düştü. Verilerin sonrasında Çin’de Şanghay bileşik endeksi, kapanışta yüzde 0,8 değer kaybederek 3.446 puan oldu.

Hindistan’da Sensex endeksi yüzde 0,8 düşüş ile 49.378 puanda, Hong Kong’da Hang Seng endeksi yüzde 1,7 gerileyerek 28.817 puanda seyrediyor. Güney Kore’de Kospi endeksi ise yüzde 0,8 azalma ile 3.148 puandan günü tamamladı.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir