Singapur Hükümeti Halkını Kripto Paralara Karşı Uyardı

Singapur Hükümeti Halkını Kripto Paralara Karşı Uyardı

ABONE OL
3 Nisan 2021 16:42
Singapur Hükümeti Halkını Kripto Paralara Karşı Uyardı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son zamanlarda sektöre artan yoğun ilginin ardından Singapur hükümeti halkını kripto paralara ve borsalarına karşı dikkatli olmaları hususunda uyardı. Aslında bu konuda oldukça yenilikçi bir ülke olarak kabul edilen Singapur hükümetinin bu denli bir tavır takınıyor olması insanları biraz şaşkınlığa uğratmış durumda.


Halkını kripto paralara karşı uyaran Başkan Loong söz konusu birimlerin güvenliği ve gizliliği konusuna dikkat çekti. Resmi bir ülkenin parasal otoriteleri tarafından düzenlenmeyen bu varlıkların herhangi bir olumsuzluk yaratması durumunda herhangi bir sorumluluk kabul edemeyeceklerinin de altı çiziliyor. Kısacası kripto paralardaki günlük hatta anlık değişiklikler sonucunda yatırımların kaybedilmesi riskine değinildiğini söyleyebiliriz. Başkan Loong tarafından yapılan açıklamanın devamı ise şu şekilde:

 “Singapur Para Otoritesi’nin (MAS) regüle etmediği platformlarda işlem yapan vatandaşlarımız, MAS’ın yönettiği yasalar tarafından korunamayacak. Yatırım yapmadan önce, dolandırıcıkla karşılaşmamak için lütfen yatırımın gerçek ve meşru olduğundan emin olun.”

Kullanıcılarına kendi kripto para birimlerini oluşturma fırsatı sunan BitClout hakkında da konuşan Loong, platformdan izni olmadan kullanılan kişisel verilerinin kaldırılması gerektiğini belirtti. Son günlerin en popüler girişimlerinden birisi olan söz konusu platform için hükümetten bir yasaklama da gelebilir. En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.