Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Nereye Gidiyor? 2-8 Mayıs Shiba Token Analizi

Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Nereye Gidiyor? 2-8 Mayıs Shiba Token Analizi

Mart ayında Türk yatırımcıların ilgi göstermeye başlaması Shiba Token için bir başlangıç oldu. Yaklaşık 4-6 Bin arasında yatırımcıyla fiyat hareketlenmelerine başlayan Meme Coin bugün yaklaşık 130 Bin takipçiye ulaştı.

ABONE OL
8 Mayıs 2021 21:06
Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Nereye Gidiyor? 2-8 Mayıs Shiba Token Analizi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mart ayında Türk yatırımcıların ilgi göstermeye başlaması Shiba Token için bir başlangıç oldu. Yaklaşık 4-6 Bin arasında yatırımcıyla fiyat hareketlenmelerine başlayan Meme Coin bugün yaklaşık 130 Bin takipçiye ulaştı.


Shina Inu bir köpek ırkı, Dogecoin’in simgesi olarak bildiğimiz Shiba Inu kendisin Dogecoin katili olarak adlandırıyor. Meme coin olarak bildiğimiz Dogeconi şaka ve eğlence amaçlı kullanılıyor ve Shiba Token’ın da onun yerine geçmek gibi bir hedefi bulunuyor.

Shiba Token Dogecoin Katili

Dogecoin Katili

Topluluk hızla büyüyor ve destekçiler artıyor özellikle Nisan ayı içerisinde yaptığı hızlı yükselişle birlikte 20x kadar fiyatlama yapan ve sonra geri çekilme yaşayan kripto para yatırımcıların iştahlanmasına sebep oluyor.Dogecoin Killer ifadesi SHIB yetkilileri tarafından verilen bir isim burada asıl amacın Dogecoin’in popülerliğinden yararlanarak bir fiyatlama yapması olduğu gayet açık, ancak bu hedef ne kadar yakalanacak şu an bilinmiyor. Erken dönemde Shib alan yatırımcıların hedefi bu kripto paranın 1 ve en iyi ihtimalle 2 sıfır daha atması yönünde.

Yatırımcıların Dikkatli Olması Gerekiyor

Şu an $0.00000165 fiyatıyla işlem gören Shiba Inu Token 60 Milyon $ piyasa hacmine sahip, takas işlemlerinin yarıya yakını Uniswap üzerinden gerçekleştiriliyor. Gate.io ve MXC borsaları ise hacmin yaklaşık kalanını oluşturuyor. Hotbit borsası hacklendiği için şu an kapalı ancak yatırımcıların yaklaşık %25’i de burada işlem yapıyordu.

Son 24 saatte fiyatı %16 düşen $SHIB Gate.io borsasına listelendiği gün olan 20 Nisan tarihinde $0.00000755 rakamına kadar ulaşmayı başarmıştı. O tarihlerde aktif takipçisi ise sadece 35.000 bandındaydı. Yapmış olduğu ani fiyatlamalar sebebiyle popülerliği artan $SHIB sonrasında gelen kar satışları sebebiyle ciddi düşüş yakaladı. Yatırımcıların %30’luk kısmı erken dönem alım yaptığı için asgari 10 katı kar ile kripto varlıklarını satmayı başardı, 20 Nisan tarihinde pompalamaya kanarak alım yapan on binlerce kullanıcı ise 5 kata yakın düşen kripto paranın toparlanmasını bekliyor.

Nisan ayı sonunda ciddi bir anlaşma duyuracağını bildiren $SHIB yetkilileri bunu yapamadı ekibin güvenilirlik skoru oldukça düşük ve eğer $SHIB yatırımı yapacaksanız büyük bir risk aldığınızı bilerek yapmanız gerekiyor.

SHIB Grafik

Yeni fiyatlama yaptığı için grafiklerin pek tutarlı olmasını beklememekle birlikte yükselişin gerçekleşebilmesi için $0.0000016 seviyesinin çok altında kalınmaması önemli, daha önce pek çok kez yükselişi yaptığı nokta olan $0.0000021 seviyesi ise alım için ideal bir nokta olabilir. Diğer yönden birçok yatırımcı $0.0000007 ve altına düşüşü ciddi bir alım fırsatı olarak görse de o rakam ilk ciddi yükselişini yaptığı fiyat olduğu için tekrar o fiyatları görmesi mümkün olmayabilir. Yatırımcıların büyük bir kısmı $SHIB ile kumar oynuyor diyebiliriz 50-2000$ arasında yatırım yapan kullanıcılar uzun vadede paralarının x10-30 arası fiyatlama yapacağına inanıyor.

Fiyatı 08.05.2021 tarihinde 5 kat artan kripto para Dogecoin’in yaşadığı yükselişten besleniyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.