SGK Prim Belgelerinde Yanlışlık Yapıldı! E-Devlet Üzerinden Alırken Dikkat Edin!
  • Eko Ayrıntı
  • Ekonomi
  • SGK Prim Belgelerinde Yanlışlık Yapıldı! E-Devlet Üzerinden Alırken Dikkat Edin!

SGK Prim Belgelerinde Yanlışlık Yapıldı! E-Devlet Üzerinden Alırken Dikkat Edin!

ABONE OL
5 Mart 2021 14:38
SGK Prim Belgelerinde Yanlışlık Yapıldı! E-Devlet Üzerinden Alırken Dikkat Edin!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal Güvenlik Kurumu, kişilerin karşılaşabileceği herhangi bir riske karşı esnaf ve vatandaşın gelirini güvence altına almayı amaçlayan bir kurumdur. Bu kurumdan alacağınız her belgeye dikkat etmeniz gerekiyor.


Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşın karşılaşacağı sorunlarda onun kazanç ve gelirini güvence altına almakla yükümlü olan bir kuruluştur. Karşılaşacağınız herhangi bir sıkıntıda devletin yetkilendirdiği şekilde SGK sizi koruyacaktır. SGK priminizin başladığı ilk günden itibaren, hesaplanma başlanır. Hesaplaması yapılan bu primler de İnternet ve e-devlet üzerinden belgelenecektir. Fakat SGK’nın yaptığı bazı düzenlemeler doğrultusunda iş yeri ve şüpheli iş yeri açan kişiler için bazı kodlamalar bulunmaktadır. Çalışmaya devam ettiğiniz kurum veya işletmenliğini üstlendiğiniz kurum farklı şekilde kodlandırıldığı takdirde emekli veya sigorta priminiz iptal edilecektir. Eğer iş yeriniz içerisinde S ve Ş harfi bulunuyorsa işyeriniz kodlanmış olacaktır. Başınıza gelecek hastalık, iş kazası ve hastanelerden faydalanma, emekli maaşı bu durumları düzenleyecektir.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.