Şehirlerarası Otobüslerde İndirim Kampanyası Başladı

Şehirlerarası Otobüslerde İndirim Kampanyası Başladı

ABONE OL
26 Mart 2021 17:40
Şehirlerarası Otobüslerde İndirim Kampanyası Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını aynı zamanda şehirlerarası otobüs yolculuklarını da olumsuz etkilemişti. Uzun süre şehirlerarası yolculuk kısıtlamasının gündeme gelmesinin hemen ardından normalleşme döneminde de uzun süre boyunca yan koltuk boş uygulaması devam etmişti. Bunun ardından yaz aylarının gelmesi ve yolculukların artmasının ardından şehirlerarası otobüs yolculuğu için çeşitli kampanyalar hazırlanmaya başladı.


Otobüs firmaları tarafından yapılan görüşmeler sonrasında yüzde 50 oranında indirimin gerçekleştirileceği belirtildi.

Yan Koltuk İndirimli Satılacak

8 5

Yapılan görüşmeler ve indirimler sonrasında düzenlenecek kampanyanın detayları da belli oldu. Yan yana iki koltuk almak ve koronavirüs salgınına karşı daha temkinli ve güvenli bir yolculuk yapmak isteyen yolcular ilk koltuğu normal fiyattan satın alacaklar. Yanındaki koltuk için ise yüzde 50 oranında indirimli bir fiyat ödeyecekler. Böylece salgın döneminde yanına tanımadığı yabancı birinin oturması engellenecek.Birkaç otobüs firması tarafından yapılan görüşmelerin ardından pek çok otobüs firmasının bu tür kampanyalar için harekete geçtiğini ve kampanya uygulaması için duruma sıcak baktıkları belirlendi.

Salgının ilk günlerinde otobüs firmalarına gelen genelge ve uyarılar sonrasında yolcuların yanının boş bırakılması bekleniyordu. Ancak bu uygulama otobüs biletlerinin iki katına çıkmasına neden oldu. Kar elde etmek ve zarar etmemek için çaba gösteren firmaların normalleşme dönemi ile birlikte fiyatları düşürmeye başladıkları belirlendi. Bunun üzerine yeni normalleşme döneminde alınan tedvirler devam ederken vatandaşlara daha uygun hizmet sunabilmek için ikinci bilet yüzde 50 indirimli satılacak.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.