SEC, Ripple Davasında İşler Kızışıyor, Hakaret ve Şiddet İddiaları

SEC, Ripple Davasında İşler Kızışıyor, Hakaret ve Şiddet İddiaları

ABONE OL
18 Mayıs 2021 09:49
SEC, Ripple Davasında İşler Kızışıyor, Hakaret ve Şiddet İddiaları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD Menkul Kıymetler Komisyonu XRP yatırımcılarının Ripple davasına müdahil olmalarını engellemek için çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde böyle bir durumda ilgili kişilere yaptırıma kadar her türlü tepkinin gösterileceğini ilan eden SEC, mahkemenin birkaç sebepten dolayı yatırımcıları davaya müdahil etmemesi gerektiğini açıkladı.


Avukat Bize Hakaret Ediyor

SEC, yatırımcıların çok taraflı bir pozisyonda oldukları ve çıkarlarının sanıklarla büyük ölçüde örtüştüğünü düşünüyor. Bu yüzden dosyanın sonuçlandırılmasında “taraflı” rol alacaklarından davaya müdahil olmamaları gerektiğine inanıyor.

John Deaton vekili olduğu Movants’ı savunmaktan daha çok mahkemeye saldırıyor da deniyor. SEC’e saldırdığı iddia edilen Avukat John Deaton hakkında hem fiziki hem sözlü şiddeti teşvikten bahsediliyor. SEC, personellerine ve kuruma karşı sosyal medya üzerinden şiddeti övücü paylaşımlar yaptığı iddia edilen Avukat hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Deaton 12 Mart’ta Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda zorbalarla başa çıkmak için tek yol olduğunu söylemişti. Yüzlerine bir zımbayı hak ettiği SEC ile ilgili benzer başka yorumları da bulunuyor.SEC 3

Avukat Deaton İddiaları Yalanlıyor

Ripple davası haksız şekilde Avukat Deaton tarafından genişletilmeye çalışılıyor diyen SEC, yatırımcıların davaya müdahil olamayacaklarının altını çiziyor.

Avukat ise şiddeti teşvik etmediğini ve tüm yorumlarının “hiciv” ve “komedi” içerdiğini düşünüyor. SEC’in bu tarz şeylere sığınacak hale gelmesi ne kadar acınası bir duruma düştüğünün işaretidir diyen Avukat mahkemeyi etkilemek için bu tarz yöntemlere başvurulduğuna inanıyoruz dedi.

Ayrıca Deaton yatırımcıların davaya müdahil olma isteklerinin haklı gerekçeleri olduğunu ve Ripple tarafından kendilerinin yeterince savunulduklarına inanmadıkları için böyle bir yol izlediklerinin de altını çiziyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.