SEC Açıklama Yaptı Bitcoin (BTC) Düşüşe Geçti

SEC Açıklama Yaptı Bitcoin (BTC) Düşüşe Geçti

SEC tarafından biraz önce “kripto para piyasalarının düzenlenmesi gerekiyor” şeklinde bir açıklama geldi. Bu açıklama yatırımcıların bir kısmı tarafından panik satışıyla karşılandı. Hali hazırda 55.500$ desteğini koruyan Bitcoin için kritik seviyelerde hareketlilik sürüyor.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
SEC Açıklama Yaptı Bitcoin (BTC) Düşüşe Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SEC tarafından biraz önce “kripto para piyasalarının düzenlenmesi gerekiyor” şeklinde bir açıklama geldi. Bu açıklama yatırımcıların bir kısmı tarafından panik satışıyla karşılandı. Hali hazırda 55.500$ desteğini koruyan Bitcoin için kritik seviyelerde hareketlilik sürüyor. Bitcoin (BTC) neden düştü diyen yatırımcılar sebebini araştırıyor. İşte detaylar


Kısa Süreli Panik Satışı Gerçekleşti

Bugün Ripple duruşması Türkiye saatiyle 21:00’da gerçekleşti. SEC yetkililerinin kurumda uzman 2 yetkiliyi davada bilirkişi olarak görme talebi kabul edildi. SEC tarafından yapılan açıklama ile bazı kullanıcılar panik satışı yapmayı tercih etse de henüz ciddi bir düşüşten söz etmek mümkün değil. Gecenin ilerleyen saatlerinde bu aşağı yönlü hareketin ne kadar devam edeceği netleşmiş olacak.

Vietnam BTC

Kripto para piyasalarında birçok yatırımcı popüler kişilerin yönlendirmeleri ve ekosistemle ilgili gelen haberi takip ederek ani alış/satış işlemleri yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Binance Kurucusu CZ tarafından da bu konuya dikkat çekilmişti. Bilinçli hareket etmeye kitlelerin fiyatlarda ani hareketler oluşturduğu ve bu köpüklenme sebebiyle fiyat istikrarının sağlanamadığı söylenmişti.Kongre’nin Daha Aktif Rol Alması Gerekiyor

Bugün Temsilciler Meclisinde Konuşan SEC yetkilisi “SEC tarafından kripto paralarla alakalı hali hazırda uygulanan bir düzenleme bulunmuyor. Bu durum fiyat spekülasyonlarına ve manipülasyonlara kapı aralıyor. Kongrenin bu konuda daha aktif rol alması gerekiyor” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Bitcoin Destek Seviyesini Koruyor

Gün içerisinde Bitcoin’e karşı ciddi değer kazanan altcoinler son düşüşle birlikte aşağı yönlü fiyatlamalara başladı. Bitcoin fiyatlarında yaşanan geri çekilme birçok kripto varlıkta %3 ile %12 arasında düşüşlere sebep oldu. Son 24 saatte 55.400 desteğini test eden Bitcoin gelen olumsuz habere rağmen halen desteğini korumaya devam ediyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.