Saudi Aramco Yüzde 1 Hisse Satmak İçin Hazırlanıyor

Saudi Aramco Yüzde 1 Hisse Satmak İçin Hazırlanıyor

2019 yılında 25,6 milyar dolarlık bir sayı ile rekor halka arz gerçekleştiren Saudi Aramco, yeniden yüzde 1’lik bir hisse daha satmaya hazırlanıyor.

ABONE OL
29 Nisan 2021 11:28
Saudi Aramco Yüzde 1 Hisse Satmak İçin Hazırlanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2019 yılında 25,6 milyar dolarlık bir sayı ile rekor halka arz gerçekleştiren Saudi Aramco, yeniden yüzde 1’lik bir hisse daha satmaya hazırlanıyor.


Suudi Arabistan Veliaht Prensi olan Muhammed bin Salman anlaşmanın bir-iki yıl içinde gerçekleşebileceğini belirtti.

2019’da hisselerinin yüzde 1,5’ini 25,6 milyar dolara satıp ilk halka arzını yapan Suudi Arabistan devletine bağlı dünyanın en büyük petrol üreticisi olan Saudi Aramco, yüzde 1’lik bir hisse daha satmayı planlıyor. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, hisse satışı adına küresel bir enerji şirketi ile görüşmeler yaptığını ifade etti.

Salman’ın yaptığı açıklama küresel petrol piyasalarında fiyatların da yükseliş trendine girdiği bir dönemde geldi. Aşılama faaliyetlerinin belirli ülkelerde ivmelenmesi, küresel petrol isteğinin pandemi öncesindeki seviyelere geri döneceği tahminleri sürerken, Aramco’nun yaptığı açıklama petrol fiyatlarını da destekliyor. Suudi Arabistan’ın petrole bağlı olan ekonomisini dallara ayırmak amacı ile oluşturulan Vision 2030’un beşinci yıl dönümünde bir televizyon kanalında gerçekleştirdiği açıklamada Salman, söz konusu satışın gelecek “bir iki yıl içinde” olacağını belirtti. Şirketin söz konusu satış ile 19 milyar dolar sahibi olması bekleniyor.Salman, yaptığı açıklamada “Anlaşmalarımız sonuçlanmadan herhangi bir söz vermek istemem fakat şu an dünyanın önde gelen küresel enerji şirketlerinden biri yüzde 1’lik hisse satmak için görüşmeler yapıyor” ifadelerini kullandı.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir