Salgın döneminde işyerlerine kira müjdesi geldi

Salgın döneminde işyerlerine kira müjdesi geldi

ABONE OL
25 Nisan 2021 22:49
Salgın döneminde işyerlerine kira müjdesi geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını özellikle işyerlerini olumsuz etkiledi. Pek çok işyeri salgınla mücadelede gerçekleşen kapanma süresinde gelir elde edememesine karşılık masrafları ödemeye devam ettiler. Özellikle işyerleri için en zorlayıcı durumlardan birisi kapanma süresince ödemeye devam ettikleri kiralar oldu.


Salgınla mücadele ve buna karşılık kapanmalar devam ederken yeni bir adım atıldı. Atılan yeni adımla birlikte birçok işyeri sahibinin derin bir nefes alması bekleniyor. Yargı Reformu Paketi’nin hayata geçmesinin ardından Borçlar Kanunu üzerinde birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Bu değişiklik sonucunda olağanüstü durumlar olarak ifade edilen, doğal afetler, salgın, terör ve savaş gibi durumlar için işyerlerinin her zaman ödemiş oldukları kiralardan artık sorumlu tutulmayacakları belirlendi.

Kira Ödememe Hakları Bulunacak!

Yapılan yeni düzenleme sonrasında kira ödememe hakkının faaliyetlerine ara verilen tüm işletmeler için geçerli olmasına karar verildi. Kapalı kaldıkları süre boyunca mülk sahiplerine durumu bildirerek kira ödememe hakkına sahip olacaklar.

Yeni düzenleme şimdiden bazı kafa karışıklıklarına neden oldu. Bu süreçte pek çok işletme sahibi kira ödememeleri durumunda mahkemelik olup olmayacaklarını merak ediyorlar. Ancak yeni düzenleme ile birlikte mülk sahibi ve kiracı arasında meydana gelen anlaşmazlıklar kira düzenleme kanunu sayesinde mahkemeye gitmeden sorunsuz bir şekilde çözülebilecek. Pek çok işletme sahibinin salgın döneminde yaşanan bu zor zamanları verilen kira desteği ile atlatabilecekleri belirlendi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir