Saha Qua Granite’in Kredi Notunu Artırdı

Saha Qua Granite’in Kredi Notunu Artırdı

Saha, Qua Granite şirketinin kredi derecelendirme notunu kısa vadeli A+1, uzun vadeli ise AA- olarak değiştirdi.

ABONE OL
28 Nisan 2021 19:16
Saha Qua Granite’in Kredi Notunu Artırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saha, Qua Granite şirketinin kredi derecelendirme notunu kısa vadeli A+1, uzun vadeli ise AA- olarak değiştirdi.


Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri, Qua Granite şirketinin kredi derecenlendirme notunu değiştirerek kısa vadede A+1, uzun vadede ise AA- olarak belirledi.

Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Qua Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. için Kredi Derecelendirme notunu kısa vadeli (TR) A1+ ve uzun vadeli (TR) AA- olarak belirlemiştir.Türkiye’de Sermaye Piyasası Kurulu lisansı ile kredi derecelendirme faaliyetinde bulunan SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Qua Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş.’nin Kredi Derecelendirme notunu (Ulusal) kısa vadeli (TR) A1+ ve uzun vadeli (TR) AA- olarak belirlemiştir.

Şirketin yurtiçi pazardaki geçmişi ve konumunun yanı sıra, tarafımızca yapılan sektör mukayeseli analizler ve şirketin taşıdığı finansal/operasyonel risklerinin incelenmesinin neticesinde Qua Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş.’nin notu (Ulusal) kısa vadeli (TR) A1+ ve uzun vadeli (TR) AA- olarak belirlenmiştir.

Derecelendirme Notu (Ulusal): Uzun vadeli (TR) AA-

Görünüm : Stabil

Derecelendirme Notu (Ulusal): Kısa vadeli (TR) A1+

Görünüm : Stabil

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir