İşte 2021 Sağlık Bakanlığı KPSS’siz personel memur alımı başvurusu detayları
  • ekoayrıntı
  • Güncel
  • İşte 2021 Sağlık Bakanlığı KPSS’siz personel memur alımı başvurusu detayları

İşte 2021 Sağlık Bakanlığı KPSS’siz personel memur alımı başvurusu detayları

Sağlık Bakanlığı KPSS'siz personel alımına dair detaylar açıklandı. KPSS'siz memur alımı için 6 kişilik kadro belirlendi. Sağlık Bakanlığı memur alımı 12 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek.

ABONE OL
27 Mart 2021 12:37
İşte 2021 Sağlık Bakanlığı KPSS’siz personel memur alımı başvurusu detayları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı yılın bazı zamanlarda KPSS’siz memur alımı yapıyor. Sözleşmeli olarak alınan personellerin pozisyonları ise kadroda yer alan açıklığa ve ihtiyaca göre değişiklik gösterebiliyor. Sağlık Bakanlığı personel alımı 2021 yılında da devam edecek.


Pandemi ile birlikte azalan sağlıkçı eksiğini tamamlamak için özellikle özel hastanelerde hemşire eksiği çok ciddi bir seviyeye ulaştı. Bu ihtiyacı karşılamak için özellikle hemşire ve 112 personeli alımı hızlandı. Özel hastanelerde de hemşire alımına hız verilmesi, KPSS’siz memur alımına dair merak uyandırdı. Bu haberimizde Sağlık Bakanlığı KPSS’siz personel alımına dair detayları vereceğiz.

Sağlık Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden yapılan duyuruda, KPSS’siz memur alımına dair detaylar açıklandı. Sağlık sisteminin güçlendirilmesi ve desteklenmesi projesi kapsamında yapılacak sağlık bakanlığı personel alımına dair 6 danışman alımı yapılacağı söylendi. İşbaşı yapacak olan danışmanlar Nisan ayı ile Aralık ayı arasında belirlenen pozisyonlarda mesai yapacaklar. Sağlık Bakanlığı’nın ihtiyaçları doğrultusunda personellerin sözleşmeleri uzatılabilir.

Sağlık Bakanlığı personel alımı pozisyonları yine bakanlığa ait resmi web sitesi üzerinde açıklandı. Başvuru yapmak için Sağlık Bakanlığı’nın ilgili linklerini ziyaret etmeniz gerekiyor.  KPSS’siz memur alımında açılan pozisyonlar Karar Destek Uzmanı ve Veri Analisti pozisyonları oldu.Yukarıdaki yer alan pozisyonlara başvuru yapmak istiyorsanız, başvuru adresi Sağlık Sistemleri Genel Müdürlüğü olacak. Sadece fiziksel ve posta yoluyla başvurularda geçerli olacaktır. Başvurular 12 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek. Ayrıca, yukarıda yer alan pozisyonlara başvuru yapmak için lisans mezunu olmak gerekiyor. Başvuru yapamayanlar bu haberimizin hemen altından yorum yapabilir. Ekoayrinti.com olarak başvuru yapamayan adaylara yardımcı olabiliriz. KPSS’siz memur alımı için sitemizi takip edin.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.