Sağlık Bakan Yardımcısı olan Tolga Tolunay kimdir, kaç yaşında? Resmi Gazete’de yayımlandı
  • ekoayrıntı
  • Covid-19
  • Sağlık Bakan Yardımcısı olan Tolga Tolunay kimdir, kaç yaşında? Resmi Gazete’de yayımlandı

Sağlık Bakan Yardımcısı olan Tolga Tolunay kimdir, kaç yaşında? Resmi Gazete’de yayımlandı

ABONE OL
3 Nisan 2021 08:25
Sağlık Bakan Yardımcısı olan Tolga Tolunay kimdir, kaç yaşında? Resmi Gazete’de yayımlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gece yarısında flaş değişiklikler yaptı. Yapılan değişikler arasında Sağlık Bakan Yardımcısı değişikliğe de yer aldı. Halihazırda görevine devam eden Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevden alındı, yerine Doç. Dr. Tolga Tolunay atandı. Yapılan atama ile ilgili olarak Resmi Gazete’de “3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevden alınmış ve Bakan Yardımcılığına Doç. Dr. Tolga Tolunay atanmıştır.” dendi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görevden aldığı Emine Alp Meşe’nin yeni görevi hakkında bilgi paylaşımı yapılmadı. Yeni bakan yardımcısı, bakan Fahrettin Koca ile birlikte çalışacak ve Türkiye’nin sağlık yol haritasında üstün rol oynayacak.

DOÇ. DR. TOLGA TOLUNAY KİMDİR?

1977 yılında Kilis’te dünyaya merhaba diyen Tolga Tolunay, ilk, orta ve lise öğrenimini Türkiye’nin tarih kokan şehri Gaziantep’te tamamladı. 1995 yılında Gaziantep Anadolu Lisesi’ni bitirdi. 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2004-2009 yılları arasında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık eğitimini tamamladı. 2010-2014 yılları arasında Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde Uzman Doktor olarak çalıştı.Aynı hastanede 2014-2018 yılları arasında Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptı. Tescilli 4 adet Uluslararası Patenti ve 2 adet Ulusal Patent/Faydalı Model’i bulunmaktadır. 3 adet Ulusal Patenti ise tescil aşamasındadır. Bu patentlerin tamamı tıbbi cihazlar üzerinedir. 2020 yılının Ağustos ayında TİTCK Başkanlığı görevine atanmıştır. İngilizce bilen Doç. Dr. Tolga Tolunay, evli ve 2 çocuk babasıdır.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.