Rusya Kendi Dijital Parasını Çıkartacağı Tarihi Duyurdu

Rusya Kendi Dijital Parasını Çıkartacağı Tarihi Duyurdu

ABONE OL
8 Nisan 2021 15:20
Rusya Kendi Dijital Parasını Çıkartacağı Tarihi Duyurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Olga Skorobogatova tarafından yapılan açıklamalarda dijital ruble projesinin tarihi için de bilgiler verildi. Büyük bir titizlikle çalışmalara devam edildiğini belirten Başkan Yardımcısı 2022 yılının tamamen dijital para testlerine ayrılacağını belirtiyor:


2022’nin tamamını test aşaması için harcamayı planlıyoruz.  Yalnızca test sonuçlarına dayanarak hedef platformun uygulanması için hangi yol haritasının uygulanacağını ve hangi zaman diliminde uygulanacağını anlayacağız.

Dijital Ruble 2022 Yılında Hazır!

Dijital ruble projesinin 2022 yılı başlarında tamamlanması bekleniyor. Ancak yapılan açıklamalarda bu yılın sadece test için ayrılacağı belirtildi. Özellikle bankalar arasındaki testlerde ve bazı büyük hacimli işlemlerde test edilmesi beklenen dijital ruble projesi Rus halkına diğer yıl sunulacak gibi görünüyor. Ülkesinde kripto paralar için oldukça titiz davranan Rus makamlarının işleri kendi kontrolüne almaya çalıştığı biliniyor. Bu yüzden de devlet bünyesinde bir dijital para piyasaya sürülerek ana para akımının ülke dışına çıkartılmasının önüne geçilmesi planlanmakta.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.