Rusya İnternet Devleri için Yerelleştirme Çağrısı Yaptı

Rusya İnternet Devleri için Yerelleştirme Çağrısı Yaptı

ABONE OL
26 Mayıs 2021 16:18
Rusya İnternet Devleri için Yerelleştirme Çağrısı Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rusya bir süredir internet devlerine uyarılarda bulunmaya devam ediyordu. Bunun üzerine Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu tarafından internet devlerinin veritabanlarını yerel hale getirmeleri için süre verdi. Süre ise 1 Temmuz olarak açıklandı.


Vagner, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede faaliyet gösteren internet platformlarının, yükümlülüklerine yönelik taleplerin iletildiğini söyledi.

Söz konusu platformlara 1 Temmuz’a kadar süre tanındığına işaret eden Vagner, “Facebook, Twitter ve diğer yabancı platformlara, Rus vatandaşlarına ait veri tabanlarını yerelleştirmeleri için 1 Temmuz’a kadar süre verildi.” dedi.

Rus yasalarına göre, ülkedeki yabancı şirketlerin Rusların kişisel bilgilerini yalnızca Rusya topraklarında saklamaları gerekiyor. Söz konusu yasanın ihlali halinde şirketlere 1 milyon ila 18 milyon ruble arasında para cezası ve çeşitli yaptırımlar uygulanabiliyor.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.