Rosatom “İnsanlık için Atom” Projesini Başlatıyor

Rosatom “İnsanlık için Atom” Projesini Başlatıyor

Rosatom, "İnsanlık için Atom" eğitim projesini gerçekleştirecek.

ABONE OL
27 Nisan 2021 13:21
Rosatom “İnsanlık için Atom” Projesini Başlatıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rosatom, “İnsanlık için Atom” eğitim projesini gerçekleştirecek.


Nükleer enerjinin de içinde bulunduğu yeşil ve güvenli enerji kaynakları, “insanlığın parlak geleceğinin anahtarı” olarak belirtiliyor. Modern nükleer teknolojiyse, insanlara temiz enerjiden daha fazlasını sunuyor. Barışçıl atom, hem bugünün hem de geleceğin en acil sorunlarını çözmek için lazım olan çok yönlü bir araç olma özelliğine sahip. Nükleer enerji olmadan BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmak da imkansız. Fakat buna rağmen pek çok kişi barışçıl atomu sadece enerji üretim kaynağı şeklinde görüyor.

Rosatom bu bakış açısını değiştirmek adına, “İnsanlık için atom” adlı benzersiz bir eğitim girişimi düzenliyor. İnsan merkezli felsefeye tutarlı bir şekilde bağlı olan Rosatom’a göre, halk barışçıl atomun rolü hakkındaki tartışmanın önemli bir oyuncusu. Bu alanda hazırlanan “İnsanlık için Atom” projesi de, dünyanın her yanından insanların nükleer teknolojinin hayallerini gerçekleştirmeye ne şekilde yardımcı olduğu konusunda yorumlarını paylaştıkları eşsiz bir hikâye koleksiyonu olma özelliğine sahip.

Proje kapsamında yapılacak ilk etkinlik “İnsanlık neden nükleer teknolojilere ihtiyaç duyuyor?” başlıklı sunum, 30 Nisan’da düzenlenecek. Sunumun möderatörlüğünü, enerji ve iklim alanlarında danışmanlık yapan ve 15 yıllık bir deneyimi olan, dünyaca ünlü uzman Christie Gogan yapacak. Etkinliğin konuşmacıları arasındaysa, Rosatom ve Dünya Nükleer Birliği yetkilileri, çevre uzmanları ve “İnsanlık için Atom” projesinin mensupları da olacak.Konuşmacılar nükleer teknolojinin sosyal, ekonomik ve çevresel avantajlarına ilişkin görüşlerini bildirecek. Etkinlikte diğer bir yandan nükleer teknolojilerden doğrudan yararlanan insanların anlatımları da yer alacak.

“İnsanlık için Atom” projesinin tanıtımı 30 Nisan tarihinde saat 15:00’da çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Tanıtım programı, atomforhumanity.com web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.

ekoayrinti.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir