Quarles: Banka denetçileri Kripto Varlık Edinmez

Quarles: Banka denetçileri Kripto Varlık Edinmez

Randal Quarles (FED Yönetim Kurulu Üyesi) perşembe günü yaptığı konuşmada “Banka denetçileri Kripto varlık edinmez” açıklaması yaptı.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Quarles: Banka denetçileri Kripto Varlık Edinmez
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Randal Quarles (FED Yönetim Kurulu Üyesi) perşembe günü yaptığı konuşmada “Banka denetçileri Kripto varlık edinmez” açıklaması yaptı.


Kripto Paralarla İlgili Önemli Açıklamalar

Options Clearling Corporation ev sahipliğinde düzenlenen bir konferansta konuşan Randal Quarles banka denetçilerinin kripto varlık edinemeyeceğini söyledi. Federal Rezerv’in üst düzey denetleyici üyelerinden olan Quarles dijital paraların son dönemde yakaladığı popülerliği finans piyasalarındaki en ilginç gelişmelerden biri şeklinde ifade etti.

Quarles Fed Onemli Aciklamalar

Quarles Kripto Varlıklarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Finans Kuruluşları Daha Dikkatli Olmalı

Büyük bankaların, müşterilerine Bitcoin fonları aracılığıyla yatırım yapma imkanı sunmak için çalışmalar yaptığını ancak derinlemesine çalışmalar yapılmadan bu tarz olanaklar oluşturmanın riskleri olacağını ifade eden Quarles bu yönde daha fazla çalışma yapılması gerektiğini söyledi. Teknolojinin acımasız ve durdurulamaz şekilde bir büyüme gösterdiğini ancak finansal sistemin bu gelişimler aynı hızda denetleyemediğini düşünen Quarles Covid19 salgınını gündemi meşgul etmesiyle birlikte bu durumun daha da zorlaştığını ifade etti.Politikacıların salgına karşı giriştiği mücadele sebebiyle geçtiğimiz yıldan bu yana kripto paralara karşı derinlemesine inceleme yapamadığını da sözlerine ekledi.

Amerika’da JP Morgan ve diğer finans kuruluşlarının müşterilerine Bitcoin fonu oluşturarak yatırım imkanları sunmayı hedeflediği biliniyor. Quarles yaptığı açıklamalarla bu süreçlerin daha dikkatli ve emin adımlarla yürütülmesi gerektiğini açıklamış oldu.

Randal Quarles Kimdir

Randal Quarles geçtiğimiz yıl 20 Ekim itibariyle Federal Rezerv Guvernörler Kurulu üyeliği yapıyor. Denetimden sorumlu başkan yardımcısı olarak çalışmalarını sürdüren Quarles Amerika’da tanınan bir özel sektör yatırımcısı aynı zamanda hükümet yetkilisidir.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir