QuadrigaCX Borsası CEO’sunun Ölümü Belgesel Oluyor (Kayıp 215 Milyon $)

QuadrigaCX Borsası CEO’sunun Ölümü Belgesel Oluyor (Kayıp 215 Milyon $)

Kanada’nın en büyük kripto para borsası olan QuadrigaCX’in CEO’su Gerald Cotten öldü mü? Bir cinayete mi kurban gitti veya sadece kaçtı mı? Bu soruların cevabı Dead Man's Switch belgeselinde araştırıldı. Gizemli bir şekilde 215 Milyon $ ile ortadan kaybolan Cotten hakkında birçok soruyu aydınlatan belgesel kripto paralarla ilgili bu konuda üretilen ilk yapım oldu.

ABONE OL
9 Mayıs 2021 18:06
QuadrigaCX Borsası CEO’sunun Ölümü Belgesel Oluyor (Kayıp 215 Milyon $)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kanada’nın en büyük kripto para borsası olan QuadrigaCX’in CEO’su Gerald Cotten öldü mü? Bir cinayete mi kurban gitti veya sadece kaçtı mı? Bu soruların cevabı Dead Man’s Switch belgeselinde araştırıldı. Gizemli bir şekilde 215 Milyon $ ile ortadan kaybolan Cotten hakkında birçok soruyu aydınlatan belgesel kripto paralarla ilgili bu konuda üretilen ilk yapım oldu.


Öldü, Öldürüldü, Ölü Süsü Verildi İddiaları

Cotten 2018 yılında bir yetimhane açılışı ve eşiyle balayı için Hindistan’a gitti. Fakat 9 gün sonra Cotten Croh hastalığı sebebiyle öldü ve kamuoyuna 1 ay sonra böyle bir açıklama yapıldı. Borsanın soğuk cüzdanlarına ise tek erişim ise Cotten’da bulunuyordu. Bayan Jennifer Robertson eşinin bilgisayar kilidini bile açamadı. Sonuç olarak çok sayıda insanın tüm varlığı Cotten ile mezara gitmiş oldu.

Quadriga

Ölümüyle birlikte Cotten birçok sorundan da kurtulmuş oldu. İşte ölümü şüpheli kılan ise bu olarak gösteriliyor. Cotten Hindistan’a gitmeden bir süre önce CIBC şirkete ait olan bir banka hesabındaki 25 Milyon $’ı dondurdu. Bu şirketin en büyük nakit varlığı olarak görülüyordu. Şirketin kurucu ortağı olan Michael Patryn’in Amerika’daki kredi kartı dolandırıcılıklarına bulaştığı ortaya çıkmıştı.Şüpheler Belgesel Oldu

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu ise eş zamanlı olarak Cotten’in kripto para borsasında var olmayan varlıkları müşterilerine sattığı yönünde bir iddia ile soruşturma başlattı. Yani aslında borsada olmayan kripto paralar müşterilerin alım satımına sunuluyor adeta bir ponzi sistemi işletiliyordu.

İşte tüm bu detaylardan dolayı yatırımcılar borsa sahibinin öldüğüne inanmıyor. Bir ölü değiştirme operasyonuyla izini kaybettirdiğini ailesinin de bu işin içinde olduğunu düşünenler var. Bundan farklı olarak ortağının Cotten’i öldürdüğünü düşünenler de bulunuyor. Belgesel tüm bu şüpheleri ele alıyor bu soruların cevaplarını arıyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.