Putin Muhalifi Medya Kuruluşu Kripto Bağış Topluyor

Putin Muhalifi Medya Kuruluşu Kripto Bağış Topluyor

Rusya’nın önde gelen medya kuruluşlarından biri olan Meduza Kremlin tarafından “yabancı ajan” olarak damgalandı. Amerika’yı düşman ülkeler listesine dahil eden Rusya, ülkede yayın yapan bazı muhalif kuruluşlara karşı da baskı kurmaya başladı.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Putin Muhalifi Medya Kuruluşu Kripto Bağış Topluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rusya’nın önde gelen medya kuruluşlarından biri olan Meduza, Kremlin tarafından “yabancı ajan” olarak damgalandı. Amerika’yı düşman ülkeler listesine dahil eden Rusya, ülkede yayın yapan bazı muhalif kuruluşlara karşı da baskı kurmaya başladı.


Meduza Zor Durumda

Rusya Adalet Bakanlığı 23 Nisan tarihinde Meduza’yı yabancı ajan kuruluşlar listesine ekledi. Kremlin tarafından yapılan bu damgalama Meduza’yı zor duruma sokuyor. Halkın büyük bir kısmı Putin yanlısı olduğu için medya kuruluşunu “devlet düşmanı” olarak görmeye başladı.

Meduza Ekibi

Habercilik hizmeti verdiklerini ve tarafsız şekilde yayın yaptıklarını belirten Meduza yetkilileri yapılan damgalamanın Meduza’yı bitirmek için olduğunu düşünüyor.Reklam veren kuruluşların birçoğu Meduza ile ilişkilerini kesti. Personel maaşları, hizmet giderleri ve diğer gider kalemlerini reklamlar üzerinden elde ettikleri kazançtan karşılayan Meduza bugünlerde oldukça zor bir durumda.

Gizlilik İçin Kripto Bağış

Meduza’nın baş editörü Ivan Kolpakov yaşadıkları mali güçlükten dolayı okuyuculardan bağış talep eden bir yazı yayınladı. Toplam 10 soruda yaşanan süreci açıklayan Ivan dileyen kullanıcıların Paypal, Havale veya Kredi kartı ile bağış yapabileceklerini duyurdu. Ayrıca bağış yaptığı için fişlenmekten veya devlet tarafından ileride cezai yaptırımlara maruz bırakılmaktan korkan bağışçılara kripto paralarla da bağış yapabilecekleri hesap cüzdanları paylaşıldı.

Meduza Bagis

Bitcoin, Ethereum, BNB, Smart Chain, Monero ve ZCash seçeneklerinde bağış yapılabiliyor. Özellikle gizliliğine dikkat eden kullanıcılar takip edilmesi daha güç olduğu için Monero ile bağışlarını yapıyorlar.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir