PlayStation 5 Bekleyenlere Üzücü Haber Geldi!

PlayStation 5 Bekleyenlere Üzücü Haber Geldi!

ABONE OL
5 Mart 2021 15:24
PlayStation 5 Bekleyenlere Üzücü Haber Geldi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PlayStation 5 bildiğiniz üzere geçen yılın son çeyreğinde satışa çıktı. Her ne kadar satışa çıksa bile hala pek çok ülkede stoklara girmiş değildir. Bilinen o dur ki kısa vadede de PlayStation 5’in stoğa gireceği düşünülmüyor. İşte, detaylar…


Sony, geçtiğimiz yıl PlayStation 5’i satışa sunmuştu. Hal böyle olunca pek çok ülkeyle beraber Türkiye’de satışa sunulan PlayStation 5’i satın almayı başarmıştı. Fakat uzun zamandır ülkemizde olduğu gibi pek çok ülkede de PlayStation 5 de stok sıkıntısı bulunmaktadır. Stok sıkıntısı olduğundan dolayı normalde 6000 TL gibi bir fiyatla satışa sunulan PlayStation 5’in dijital sürümü karaborsa üzerinden 8000 TL ile 9000 TL arasında fiyatlarla satılmaktadır.

Konsola olan ilgi giderek arttığından ötürü stok sıkıntısı bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor. Elbette bu sürenin uzaması normal değil. Piyasada yaşanan ekran kartı sıkıntısından dolayı pek çok kişi PlayStation 5 konsoluna yönelmiş durumda. Konsolun donanımını hackleyen kişiler PlayStation 5’i de mining cihazı olarak kullanmaya başladılar. Stok sıkıntısı yaşandığı için PlayStation 5 konsolunu almak isteyen kişilerin biraz daha beklemek zorunda kalacaklar. Önümüzdeki günlerde aynı stok sıkıntısı Xbox Series X konsolu içinde yaşanabilir.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.