PlayStation 5 ABD’de En Hızlı Satan Oyun Konsolu Oldu!

PlayStation 5 ABD’de En Hızlı Satan Oyun Konsolu Oldu!

ABONE OL
14 Mart 2021 05:13
PlayStation 5 ABD’de En Hızlı Satan Oyun Konsolu Oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknoloji devi Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5, ABD tarihinin en hızlı satan oyun konsolu olmayı başardı. 


Geçtiğimiz yılın kasım ayında satışa sunulan PlayStation 5 oyun konsolu, ülkemizde de satışa sunulmuştu. Önemli özelliklerle birlikte gelen PlayStation 5 oyun konsolu ABD tarihinin en hızlı satan oyun konsolu oldu. 

Pazar araştırma şirketi olan NPD tarafından yapılan açıklamaya göre Japon üretici olan Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5, dolar bazındaki satışlar anlamında ABD tarihinin en hızlı satan oyun konsolu olmayı başardı. PlayStation 5’in bu önemli başarısı, stok sorunlarının arkasında yatan nedenlere de ışık tutuyor. NPD Group analisti olan Mat Piscatella, PlayStation 5 oyun konsolunun satışlarından Sony’nin ne kadar gelir elde ettiğini paylaşmadı ancak konsol ve çevre birimleri ile birlikte tüketicilerin toplamda 9.3 milyar dolar harcama yaptığını açıkladı. 

Kısa bir süre önce mali dönemlik kazanç raporunu yayımlayan Sony, sadece 2020 yılı içerisinde 4.5 milyon adet PlayStation 5 sattığını açıklamıştı Sony’nin Finans Müdürü olan Hiroki Totoki konu ile olarak Şubat ayında yaptığı açıklamasında Sony’nin gelecek mali yılda ise toplamda 14.8 milyon adet PlayStation 5 satma hedefinin olduğunu belirtmişti. 

NPD raporunda ise PlayStation 5 oyun konsolunun şubat ayı satışlarında ikinci sıraya gerilediği görülüyor. Hem birim hem de dolar bazında satışlarında ise ilk sırada uzun süredir satışta olan Nintendo Switch bulunuyor. Switch oyun konsolunun son dönemde tekrardan popüler olmasının en büyük nedeni ise geçtiğimiz ay satışa sunulan Super Mario 3D World + Bowser’s Fury’nin olduğu düşünülüyor. 

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.