Pinterest için getirilen reklam yasağı kaldırıldı

Pinterest için getirilen reklam yasağı kaldırıldı

ABONE OL
11 Nisan 2021 21:24
Pinterest için getirilen reklam yasağı kaldırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından yapılan bir düzenleme sonrasında Pinterest’in gerekli olan şartları taşıyamaması ve temsilcilik açmak için harekete geçmemesi üzerine reklam yasağı getirilmişti. Ancak Resmi Gazete’de yayınlanan yeni bir karar sonrasında gerekli şartların yerine getirilmesi üzerine reklam yasağının kaldırılması üzerine bir düzenlemenin yayınlandığı belirtildi.


Geçtiğimiz yıl meclisten geçen yeni bir karar sonrasında sosyal medya kanunu resmen hayata geçirilmişti. Sosyal medya devlerinin Türkiye’de hizmet verebilmek ve aynı zamanda veri güvenliğinin sağlanabilmesi için kontrol altına alınabilmesi için bu yasanın gereklerini yerine getirmeleri bekleniyordu. Bunun en temel örneklerinden birisi ise sosyal medya devlerinin Türkiye’de bir temsilcilik açmaları olarak ifade ediliyordu.

Pinterest’in Reklam Yasağı Sonunda Kalktı

Pinterest, bir süre önce Türkiye’de temsilcilik açma konusunda yavaş davrandığı için Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından reklam yasağı getirilmesine karar verilmişti. Ancak bu cezanın ardından yapılan görüşmeler sonrasında Pinterest, Türkiye’de işlem yapabilmek için temsilcilik açma kararı verdi. Bu kararın verilmesi ve yükümlülüğün yerine getirilmesi üzerine reklam yasağının BTK tarafından alınan karar sonrasında kaldırılmasına karar verildi. Pinterest’in bir süredir devam eden reklam yasağının bugün itibariyle kaldırıldığı öğrenildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir