Petrol varil fiyatı 70 dolara kadar yükseldi

Petrol varil fiyatı 70 dolara kadar yükseldi

ABONE OL
5 Mayıs 2021 10:17
Petrol varil fiyatı 70 dolara kadar yükseldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Petrol fiyatları piyasalarda yaşanan hareketlilik ile dikkat çekiyor. Küresel piyasalarda petrol fiyatları yakından takip edilmeye devam ediyor. Son zamanlarda ABD ham petrolün stoklarında ciddi sayılabilecek bir düşüş meydana gelmişti. Bu düşüş yatırımcılar tarafından göz önünde bulundurulduğu zaman ABD ve Avrupa genelinde yeniden farklı alanlara açılması ile petrol fiyatlarında ciddi bir yükseliş meydana gelmeye başladı.


Yaşanan yükseliş değerlendirildiği zaman Batı Teksas Petrolü piyasalar açılır açılmaz yüzde 1.2 oranında yükseldi. Brent petrolde yaşanan yükseliş ise rekor olarak değerlendirildi. Varil başına 70 dolara kadar yükseldiği ifade edildi. Petrol fiyatları aynı zamanda özel sektör tarafından da desteklenmeye devam ediyor. Yapılan Amerikan Petrol Enstitüsü verilerine bakıldığı zaman ham petrol stokları incelendi ve hazırlanan rapora göre geçtiğimiz hafta özelinde 7.69 milyon varil düştüğü belirlendi.

Resmi verilerinde bu süreç içerisinde özel sektör verilerini doğrulaması halinde Ocak ayından itibaren yaşanan en hızlı ve en büyük düşüş olduğu belirtildi.

Petrol Fiyatlarında Güçlü Bir Yükseliş Yaşanabilir

10Haziran ayı vadeli Batı Teksas Petrolünde de bir yükseliş yaşandığı belirlendi. Bu yükselişin oranı ise 0.7 olarak ifade edildi. Temmuz ayı vadeli Bent petrol ise Londra piyasasında yeni bir yükseliş yaşadı. Bu yükseliş sonrasında varil başına 69,36 dolar seviyesinde olduğu belirtildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir