Petrol Stok Azlığı Nedeniyle Yükseliyor

Petrol Stok Azlığı Nedeniyle Yükseliyor

Petrol, çarşamba günü için Asya borsalarında yükselmeye devam ediyor. Amerika'daki ham petrol yetersizliği piyasa üzerinde etkisini sürdürüyor.

ABONE OL
12 Mayıs 2021 10:28
Petrol Stok Azlığı Nedeniyle Yükseliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Petrol, çarşamba günü için Asya borsalarında yükselmeye devam ediyor. Amerika’daki ham petrol yetersizliği piyasa üzerinde etkisini sürdürüyor.


Pandemi etkilerinin azalmasıyla yakıt tüketiminde artış görülürken, ABD’deki petrol yetersizliği fiyatların artmasına neden oluyor. Öyle ki otorite tahminleri 2,250 milyon varil azalma yaşanması iken, 7,688 milyon varillik bir kayıp söz konusu oldu.

Brent petrol fiyatı yüzde 0,09 artarak 68,61 dolar seviyesine yükselirken, WTİ; Brent’e kıyasla iki kat artış yaşayarak 65,40 dolar oldu. Piyasayı etkileyecek en önemli haber ise ABD Enerji Bilgilendirme Dairesi tarafından açıklanması beklenen ham petrol arz raporu olacak.

Hindistan’da yaşanan corona virüs salgınının zirveye çıkması ise analistleri tedirgin etmeyi sürdürüyor.Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.