Petrol piyasasında lisansı iptal edilene iş yok!

Petrol piyasasında lisansı iptal edilene iş yok!

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Petrol piyasasında lisansı iptal edilene iş yok!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yeni bir düzenlemenin yapılmasına karar verildi. Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği üzerinde yapılan değişiklik sonrasında alınan kararların Resmi Gazete’de yayınlandığı belirtildi.


Yeni yapılan düzenleme sonrasında belirlenmiş olan mevzuata aykırı olarak gerçekleştirilen ÖTV’siz satışlarda ya da kanuna aykırı olacak şekilde düzenlenmiş olan hile ya da yalan beyan gerçekleştirilmesi halinde tüzel kişilerin lisansının iptal edilmesine karar verildi.

Lisansı İptal Edilen İşlem Yapamayacak!

Çeşitli sebepler sonrasında yapılan işlemlerde lisansı iptal edilmiş olan tüzel kişiler için yeniden geriye dönüş mümkün olmayacak. Lisansın iptal edilmiş olduğu tarihten itibaren pay sahibi olan ortaklarda dolaylı ya da dolaysız yoldan olmak üzere petrol piyasasında eskisi gibi işlem yapamayacak. Yapılan herhangi bir işlem lisansın iptalinin yeniden düzenlenmesi için işe yarar bir çözüm olmayacağı için bu süreçte lisans vermek yeniden mümkün olmayacak.

Bu kişilerin yeniden başka bir kurum açmalarına izin verilmeyecek. Doğrudan petrol piyasası içerisinde herhangi bir şekilde faaliyet gerçekleştirmelerine izin verilmeyecek. Yıllık bazda yağ üretim kapasitesine bakıldığı zaman 5 bin tonun üzerinde üretim yapan kişiler haricinde atık madeni yağ üzerinden üretilen baz yağın aynı tesis içerisinde ham madde olarak kullanılması bundan sonraki dönemde zorunlu hale getirildi. Düzenlemelere uymayan kişilerin bu süreç içerisinde gerekli denetlemelere tabi tutulacağının da altı özellikle çizildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir