Petrol Fiyatlarında Düşüş Hızlandı

Petrol Fiyatlarında Düşüş Hızlandı

ABONE OL
19 Mart 2021 01:51
Petrol Fiyatlarında Düşüş Hızlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Petrol; stokların artması ve Uluslararası Enerji Ajansı’nın stokların fazla olduğunu açıklamasının ardından petrol fiyatlarındaki düşüş hızlanmaya başladı.


BD’de petrol stoklarının artması ve Uluslararası Enerji Ajansı’nın fazla stok olduğunu belirtmesi üzerine petrol fiyatları 2021’deki yükselişini duraklattı. Nisan ayı vadeli Batı Teksas tipi ham petrolün varil fiyatı yüzde 8.1 düşüşle 59 dolara geriledi ve beşinci günde de gerileme devam ederek ekim ayından bu yana en büyük haftalık kayba yöneldi. Mayıs vadeli Brent petrolün varil fiyatı yüzde 7.8 düşüşle 62 dolardan işlem görmeye başladı. OPEC’in üretim kısıntısını sürpriz biçimde uzatma kararına rağmen petrol fiyatları bu hafta geriledi. OPEC’in bir sonraki toplantısı olan 1 Nisan’da petrol kısıntısının gündeme alınması bekleniyor.

Uluslararası Enerji Ajansı raporunda açıkladığı petrol talebinin, 2023’e kadar salgın dönemi öncesi seviyelerine dönmeyeceğini duyurdu. ABD’nin ham petrol stokları 2.4 milyon varil artarak Aralık’tan beri en yüksek seviyeye çıktı.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.