Petrol Fiyatları ‘Benzin’ Sebebiyle Düşüşe Geçti

Petrol Fiyatları ‘Benzin’ Sebebiyle Düşüşe Geçti

ABONE OL
10 Haziran 2021 11:31
Petrol Fiyatları ‘Benzin’ Sebebiyle Düşüşe Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD’de açıklanan resmi veriler sonrasında petrol fiyatları incelemeye alındı. Yapılan incelemeler sonrasında resmi veriler özellikle benzin stokları ön plana çıkarılıyor. Benzin stoklarında meydana gelen bazı işaretler sonrasında petrol fiyatları bu durumun incelenmesi ile birlikte bir gerileme yaşandı. Yaşanan gerilemenin özellikle 2018 yılından bu yanan yaşanan en büyük gerileme olduğu ifade edildi.


New York piyasasında yapılan değerlendirmelerde petrolün varil fiyatı 70 doların altına düştü. Veriler özel sektör tarafından değerlendirildi. ABD verilerinde ham petrol stoklarının da düştüğü öğrenildi. Ha petrol stoklarında meydana gelen düşüşün doğrulanmasının ardından benzin stoklarında da bir artışın yaşandığı öğrenildi.

Benzin Stoklarının Artışı Petrol Fiyatlarını Düşürdü

Petrol ihracı üzerinde birtakım yaptırımların yapılıp yapılmayacağı merak konusu haline gelmişti. Yapılan resmi açıklamalar sonrasında henüz petrol ihracı konusunda yapılacak yaptırımlar sebebiyle bir anlaşmanın gerçekleşmediğinin altı çizildi.

Temmuz vadeli olan Batı Teksas Petrolü, piyasalarda yüzde 0.7 oranında bir düşüş yaşadı. Bu düşüş sonrasında varil başına fiyatın 69,45 dolara kadar gerilediği öğrenildi. Bu gerileme 2018 yılından bu yana yaşanan en büyük düşüş olarak ifade edildi.Ağustos ayı vadeli olan brent petrol ise piyasalarda yine yüzde 0.7 oranında bir düşüş yaşandı. Bu düşüş sonrasında bretn petrolün varil fiyatı ise 71,69 dolara kadar gerilemiş oldu.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.