Petro Token’ı Geliştiren Yazılımcı Pişman Oldu

Petro Token’ı Geliştiren Yazılımcı Pişman Oldu

ABONE OL
29 Nisan 2021 14:38
Petro Token’ı Geliştiren Yazılımcı Pişman Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Venezuela hükümeti tarafından başlatılan programla birlikte 2018 yılında Petro Token üretildi. Petrol endeksli şekilde devlet eliyle oluşturulan proje dış borç ve Amerika baskısını alt etmeyi hedefliyordu.


Gabriyel Jimenez

Petro Token Geliştiricisi Pişman

Projenin başladığı dönemde Gabriyel Jimenez tarafından teknik altyapı hazırlanmış ve Petro Token üretilebilmişti. Şu an Amerika’da yaşayan 31 yaşındaki geliştirici geliştirdiği Token’ın hedeflediği amaçlara hizmet etmediğini ve Maduro hükümetinin propagandalarına kurban gittiğini düşünüyor. Deutsche Welle kısa süre önce bir rapor yayınlayarak Jimenez’in pişmanlığından dolayı yepyeni bir kripto para devrimi peşinde koştuğunu duyurdu.

Jimenez ülkesinde Maduro karşıtı olarak biliniyor hatta karşıt sokak eylemlerinde de yer aldı. Ancak ülkesine uygulanan ABD baskısını bir ölçüde kırabileceğini düşündüğü için hükümetin Petro Token projesinde yer aldığını ifade ediyor. Jimenez o dönem bunun bir siyasi silah olarak kullanıldığını fark edemediğini ve safça duygularla projeye yardımcı olduğunu söylüyor. Bu durumun halen canını acıttığını da ifade eden Jimenez Petro Token’ın hükümet yetkilileri tarafından kara para aklama gibi amaçlarla da kullanıldığını düşünüyor.maduro petro token

Maduro Petro Token’dan Umutlu

Maduro ise kısa süre içerisinde Petro Token’ın yaygın bir erişime ulaşması için planlar yapıyor. Halk tarafından benimsenmesini hızlandırmak için Merkez Bankasının da Petro Token’ı resmi olarak kullanmasını sağladı. Böylece Venezuela dünyada dijital parayı merkez bankası aracılığıyla kullanmaya başlayan ilk ulus devlet oldu.

Öyle ki hükümet belediyelere vergi ve para cezalarının ödenmesi için kullanılabilecek Petro Token hesap numaralarını bile paylaştı. Yakın gelecekte Maduro hükümetinin bu hedeflerinde ne derece başarılı olacağı bilinmese de Jimenez’in yeni bir kripto para projesi geliştirdiği ve yakın zamanda duyuracağı biliniyor. Petro Token’a alternatif olup olamayacağını ve halk tarafından nasıl karşılanacağını elbette zaman gösterecek.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir