Penta Teknoloji Halka Arz ile Kaynaklarını Geliştirecek

Penta Teknoloji Halka Arz ile Kaynaklarını Geliştirecek

Penta Teknoloji'nin halka arz için talep toplama dönemi yarın itibarıyla başlıyor.

ABONE OL
5 Mayıs 2021 17:07
Penta Teknoloji Halka Arz ile Kaynaklarını Geliştirecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Penta Teknoloji’nin halka arz için talep toplama dönemi yarın itibarıyla başlıyor.


İki gün sürecek arzda 32,00TL-38,00TL aralığından talep alacak Penta Teknoloji hisselerinin Borsa İstanbul’da 17 Mayıs’ta işlem görmesi tahmin ediliyor.

Yüzde 42,03’ü halka arz edecek olan Penta Teknoloji ek satış hakkının hepsini bitirmesi halinde halka açıklık oranı artarak yüzde 48,34’e olacak. Yapılacak olan halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemi gerçekleştirilecek.

Genel Müdür Özçelik, pandemi zamanında bilişim pazarının en fazla büyüyen sektörlerden biri olduğunu belirterek, “Penta Teknoloji güçlü bir finansal yapıya sahip.” ifadelerini kullandı.“Penta Teknoloji ciddi büyüme vaatleri veren bir firma. Sektördeki büyüme hızımızı hiç durmadan artırıyoruz”

penta teknoloji

Şirketin finansal sonuçları ile ilgili bilgilendirme yapan Özçelik, “Penta Teknolojo’nin net satışlarını geçen yılın aynı zamanına kıyasla yüzde 50,2’lik bir oran ile artırarak geçen yılı 4,2 milyar TL ciroyla kapatmayı başardık. Geçen yılın sonunda da brüt kârımızı yıl bakımından yüzde 56 yükseliş ile 15 milyon TL’ye, FAVÖK rakamını da yüzde 81 civarında bir yükseliş ile 234 milyon TL yaptık. Bu kadar geliştiğimiz bir büyüme döneminde elimize geçen fırsatları doğru bir finansman yönetimi yapmak amacıyla halka açılmaya karar verdik” ifadelerini kullandı.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.