PayPal, Kripto Para Saklama Şirketi Curv’ü Satın Alıyor

PayPal, Kripto Para Saklama Şirketi Curv’ü Satın Alıyor

ABONE OL
28 Mart 2021 21:08
PayPal, Kripto Para Saklama Şirketi Curv’ü Satın Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ödeme devi paypal, uzun süredir kripto para girişimlerini hızlandırmıştı. Daha önceden hizmet verdiği bankacılık ödemeleri ve piyasanın üzerinden sağlanması olayını daha da geliştiren paypal, artık kripto para piyasasına da el atmaya başladı. Uzun süre önce Paypal ülkemizde engellenmişti Bu engel halen devam etmektedir. Anlaşma uzun süredir sağlanamayınca iki tarafta birbirine yanaşmadı. Şuanda da halen yasaklı olan hizmetlerden birisi.


Paypal kripto para piyaasını geliştirmek ve genişletmek için birçok büyük adım atıyor. Piyasanın kalbinin kripto para üzerinde olduğunu saptayan Paypal, kripto para saklama şirketi olan Curv’ü resmen satın alıyor.

PayPal, Kripto Para Saklama Şirketi Curv’ü Satın Alıyor

Geçtiğimiz haftalarda Paypal’ın bu şirketi alacağına dair çeşitli haberler gündeme gelmişti. Bu haberler henüz doğrulanmamıştı. Ancak an itibariyle resmi ağızdan açıklama gelerek bu haber doğrulanmış oldu. Kripto para saklama şirketi olan Curv, Paypal tarafından satın alınıyor. Paypal şirketinin Curv’ü 200 milyon dolara alacağı iddiaları medyada dolanırken, resmi ağızdan herhangi bir açıklama gelmedi.Paypal şirketinin yöneticilerinden olan Jose Fernandez da Ponte, yaptığı açıklamada ”Curv şirketini satın alarak kripto piyasasına hareketlilik getireceğiz” ifadelerini kullandı. Bu sayede daha kapsamlı bir finans sistemi ile piyasa vizyonumuz ile hizmet vermeye devam edeceğiz, dedi.

Diğer bir açıklamada Curv şirketinin satın alım işlemi, 2021 yılının ilk yarısında tamamlanması hedeflenmektedir.

Paypal geçtiğimiz yılın Ekim ayında Kripto para alımı, satımı ve saklama hizmetine başlamıştı. Şirket, bu hizmetleri şu anda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin için sağlıyor.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.